معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه خبر داد

افزایش ۲۰ درصدی شمار شركت كنندگان در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه تهران

افزایش ۲۰ درصدی شمار شركت كنندگان در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه تهران به گزارش زارا معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران از افزایش ۲۰ درصدی شمار شركت كنندگان در مسابقات قرآن و عترت امسال اطلاع داد و اظهار داشت: امسال بیشتر از ۱۴۰۰ نفر در مسابقات شركت كردند كه نسبت به سال پیش رشد ۲۰ درصدی داشتند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر «مجید سرسنگی» در آئین اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت كاركنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این كه فعالیت های قرآنی نباید محدود و محصور به یك جشنواره در طول سال و یا چندین برنامه نمادین شود، اضافه كرد: باید به صورت هفتگی برنامه های مناسبتی قرآنی در دانشگاه وجود داشته باشد.
وی با بیان این كه باید از وجود افراد آشنا به قرآن برای ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه دانشگاهی بهره برد، در ادامه تصریح كرد: باید عمق و ژرفای این كتاب مقدس به نسل جوان شناسانده شود اگر امروز شاهد بروز اتفاقاتی در نسل جوان جامعه هستیم ناشی از كم كاری در این حوزه می باشد.
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران با بیان این كه قرآن پیام آور دین برای همه ادیان الهی است، اضافه كرد: اسلام كامل ترین دین است كه با نزول قرآن كامل شد.
دكتر سرسنگی با تاكید بر لزوم فعالیت های قرآنی افراد برای ترویج مفاهیم قرآنی و جذب آنها با زبانی شیوا و منطقی صحیح اظهار داشت: باید بدین طریق ارزش های قرآنی منتقل شود تا مشكلات اجتماعی كاهش پیدا كند.
وی با بیان این كه در بین برنامه های فرهنگی هیچ برنامه ای ارزشمندتر از فعالیت های قرآنی نیست، افزود: نباید اجازه داد افرادی با انگیزه های مختلف انس به قرآن جوانان را كم رنگ كنند.
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران با بیان آمادگی این معاونت برای افزایش فعالیت های قرآنی با هدف سالم سازی فضای معنوی جامعه خاطرنشان كرد: هم چنین از اهالی قرآن و عترت دعوت می شود تا قدم های بیشتری در این راه بردارند.
منبع:

1398/02/25
12:35:53
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: ارز , جشنواره , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است