در نشست ساماندهی بازار صورت گرفت؛

دستور وزیر صنعت برای رصد روزانه قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی

دستور وزیر صنعت برای رصد روزانه قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی زارا: وزیر صنعت، معدن و تجارت به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان دستور داد كه ضمن رصد وضعیت قیمت و موجودی ۱۰۰ قلم كالای اساسی و پرمصرف، گزارشی از آنرا ارائه نماید.به گزارش زارا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه بررسی و ساماندهی بازار كه با حضور اعضای هیأت مدیره اتاق اصناف برگزار شد، با اشاره به اینكه كشور در جنگ اقتصادی می باشد و هر كسی برای مقابله با گرانی همراهی نكند با دشمن همكاری كرده است، اظهار داشت: حضور اصناف در نظارت بر بازار باید جدی باشد، اینكه تكرار نماییم اكثراً بازاری ها انسان های خوبی هستند، مشكلی حل نمی گردد و باید با متخلفین هر چقدر هم تعدادشان اندك باشد، برخورد كرد.
وی با اشاره به دستورش به معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نمایش تحلیل منطقی از وضعیت سه ماه آتی بازار، اضافه كرد: سازمان حمایت مصرف كنندگان وتولیدكنندگان باید با ایجاد ساختار، حدود ۱۰۰ قلم كالای اساسی و پرمصرف را روزانه رصد و وضعیت قیمت و موجودی بازار و شركت ها را كنترل كند و از تولید تا عرضه محصولات را تحت پوشش نظارت و كنترل خود درآورد.
رحمانی همین طور از معاونین خود خواست كه چرایی افزایش قیمت كالاهایی همچون ماكارونی، تن ماهی، برنج و… را بررسی و گزارش آنرا ارائه نمایند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی اظهارنظرها كه منجر به التهاب در بازار می شود، اضافه كرد: بعضی از مسؤولان اتحادیه ها موضع مسئولانه ای نمی گیرند و در مصاحبه ها وضعیت را بر خلاف واقعیت جلوه می دهند.
وی با اشاره به اینكه اتاق های اصناف باید محكم تر از قبل پای كار بیایند، اظهار داشت: باید كنترل عمده فروشی ها مورد توجه قرار گیرد و ساختار نظارت باز در بین مدت از حالت سنتی به نوین تغییر یابد، در عین حال امروز نیاز داریم كه نظارت را جدی تر از گذشته داشته باشیم.
رحمانی اشاره كرد: فضاسازی ها نشان داده است كه جنگ روانی پیشاپیش جنگ اقتصادی حركت می كند و برخی با فضاسازی بازار را بهم می ریزند.


منبع:

1398/02/20
13:19:13
5.0 / 5
4695
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است