وزیر علوم عنوان كرد

كوشش برای تربیت نسل جدید متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب

كوشش برای تربیت نسل جدید متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب به گزارش زارا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم اظهار داشت: نگاه ما این است كه با روش های مختلف و تغییر برنامه بتوانیم بخش هایی را وارد نماییم تا تربیت نسل جدید را متناسب با بیانیه گام دوم داشته باشیم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی مسئولان آموزش عالی كشور درمورد «بیانیه گام دوم انقلاب» و همینطور راه اندازی «پویش بهار همدلی» كه در ساختمان مركزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در داننشگاه ها برگزار شد، طی سخنانی در مورد فعالیت های این وزارتخانه برای كمك به سیل زدگان اظهار داشت: حضور در كنار مردم سیل زده، هم یك وظیفه اخلاقی، هم یك وظیفه ملی و هم یك وظیفه در حوزه علم و دانش است كه حتما باید به آن پرداخته شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه از همان روزهای اول ما شاهد حضور همكاران خود در مناطق سیل زده بودیم. دانشگاه شهید چمران اهواز هنوز هم در ستاد حضور دارد و با وزارت نیرو برای كنترل سدها كارهای بسیار خوبی انجام داده اند، از دانشگاه های دیگر هم چنین اقداماتی وجود داشته است.
وی ادامه داد: دانشگاهیان در صنوف مختلف شامل دانشجویان، اساتید، اعضای علمی و كارمندان مبادرت به جمع آوری كمك های مردمی برای سیل زدگان كردند و این كار خوب ادامه دارد و این كار اغلب به صورت خودجوش بوده است.
وزیر علوم تاكید كرد: این مورد به عهده گرفته شده كه دانشگاه های مختلف برخی از منازل مسكونی سیل زدگان را بسازند و ان شاءالله كه بتوانند این تعهد را انجام دهند و از باب نگاه مهم و تخصصی هم حمایت هایی صورت گیرد.
غلامی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در این رابطه صحبت زیاد شده است، اما ضرورتاً فكر می كنم باید یك نگاه جامع به این بیانیه داشته باشیم و یك نگاه چندجانبه و چندوجهی لازم است. ما در حوزه دانشگاهیان متولی آموزش بخش بزرگی از جوانان هستیم و حتما باید قسمت هایی از این بیانیه را بعنوان متولی پیگیر تحقق اهدافش باشیم.
وی ادامه داد: نسل جوان مخاطب اصلی بیانیه و مخاطب اصلی آموزش عالی است و این نسل سفارش های هفت گانه بیانیه رهبر انقلاب را هم شامل می شود و در مجموعه دانشگاهی كار زیادی در این رابطه وجود دارد كه می توانیم انجام بدهیم.
غلامی خاطرنشان كرد: نگاه ما این است كه آنچه را كه می توانیم، در این عرصه انجام دهیم و به سمت آموزش ها برویم و با روش های مختلف و تغییر برنامه بتوانیم بخش هایی را وارد نماییم تا تربیت نسل جدید را متناسب با بیانیه گام دوم داشته باشیم.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وزیر علوم تصریح كرد: چنین كاری مسلماً آسان نیست و بسیاری از الگوهای قدیمی عادت شده است. امیدواریم با نگاه جامعی كه همكاران ما دارند فضایی فراهم گردد تا بتوانیم بدون از دست دادن زمان وارد زمان اجرایی شویم.
منبع:

1398/02/18
18:13:17
5.0 / 5
4129
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است