در سال ۹۷

فقط ۳۰ هزار زوج ایرانی با وام مسكن یكم خانه دار شدند

فقط ۳۰ هزار زوج ایرانی با وام مسكن یكم خانه دار شدند زارا: بانك عامل بخش مسكن از خانه دار شدن ۳۰ هزار زوج در سراسر كشور با تسهیلات صندوق پس انداز یكم طی سال قبل آگاهی داد.به گزارش زارا به نقل از بانك عامل بخش مسكن، طبق اعلام این بانك در ۱۲ ماه سال ۹۷ تعداد ۵۵ هزار و ۲۹۹ فقره تسهیلات خرید مسكن به سپرده گذاران واجد شرایط صندوق پس انداز یكم مسكن پرداخت شده است.
پرداخت تسهیلات خرید مسكن یكم به منزله خانه دار شدن قطعی متقاضیان با این تسهیلات است و با عنایت به اینكه امكان خرید خانه با تسهیلات زوجین از این صندوق امكان پذیر است و همین طور با لحاظ نسبت تسهیلات زوجین به تسهیلات انفرادی سال قبل ۳۰ هزار زوج خانه اولی توانستند با استفاده از خدمات صندوق پس انداز مسكن یكم در شهرهای مختلف كشور خانه دار شوند.
افزایش قیمت مسكن در تهران و سایر كلان شهرها طی یكسال اخیر تا حدودی مانع از نقش آفرینی كامل تسهیلات یكم در بازار مصرفی شد. بانك مذكور در ۱۲ ماهه سال ۹۷ از محل صندوق پس انداز مسكن یكم ۴ هزار و ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به زوج های خانه اولی برای صاحب خانه شدن پرداخت كرد.
بر اساس آخرین اطلاعات آماری، مانده سپرده ها در صندوق پس انداز مسكن یكم تا اختتام اسفند سال ۹۷ تعداد ۳۶۲ هزار و ۸۲۳ فقره گزارش شده كه موجودی پس انداز این تعداد سپرده رقمی معادل ۶ هزار و ۵۴ میلیارد تومان است.

1398/02/10
13:30:13
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: ارز , ارزان , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است