معاون فرهنگی وزارت بهداشت:

از بیان آخرین وضعیت تادا شرمنده ایم، دولت در تحقق شعارها موفق عمل نكرده است

از بیان آخرین وضعیت تادا شرمنده ایم، دولت در تحقق شعارها موفق عمل نكرده است زارا: معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاكید بر این كه از بیان آخرین وضعیت فعالیت اتحادیه تادا شرمنده ایم، اظهار داشت: متاسفانه با گذشت یك سال و چند ماه از دولت فعلی عزم جدی برای تصویب اساسنامه این اتحادیه دیده نشده و و از دانشجویان خواستارم بعنوان یكی از بردارهای قدرت برای تشكیل این اتحادیه پافشاری بیشتری داشته باشند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر محمد رضا فراهانی در سومین نشست مطبوعاتی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فعالان نشریات دانشجویی كشور كه از بامداد امروز در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران در حال برگزاری است، به آخرین وضعیت مجوز اتحادیه تادا اشاره نمود و اظهار داشت: ما از بیان آخرین وضعیت فعالیت اتحادیه شرمنده ایم چونكه فشارهای خارج از دانشگاه درباب مجوز فعالیت این اتحادیه بسیار بیشتر است و ما كوشیدیم كسانی كه مخالف هستند را به صورتی اقناع و توجیه نماییم، اما در این زمینه موفق نبوده ایم.
وی در ادامه اظهار داشت: باید عنوان كنم كه متأسفانه ما در جایی قرار گرفته و ایستاده ایم كه نقطه گرانی گاه بُردارهای صاحب قدرت در حاكمیت جمهوری اسلامی قرار دارد و اگر دولت بعنوان بُردار با قدرت عمل كرده بود امروزه در شرایط فعلی قرار نداشتیم.
اگر چه درباب مجوز فعالیت اتحادیه تادا در دولت قبلی، دو وزیر و معاون وزیر دست خودرا به نشانه پشتیبانی از این اتحادیه بالا بردند و اتحادیه تأیید شد، اما متاسفانه در دولت امروز این جبهه چهار نفره تضعیف شده و با وجودی كه از تشكیل دولت دوازدهم حدود یك سال و چند ماه می گذرد اما هنوز موفق به تصویب اساسنامه اتحادیه نشده ایم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دانشجویان را یكی از پرقدرت ترین بُردارها توصیف كرد و اظهار داشت: میزان مداومت دانشجویان بعنوان یكی از بُردارهای پر قدرت در تصویب اساسنامه تادا و شروع فعالیت این اتحادیه بسیار كمك كننده است. چونكه در همه امور خواست و مطالبات نهادهای مدنی هر چه بُردار بیشتری داشته باشد در تقابل با بُردارهای قدرت به نقطه بهتری خواهیم رسید.
دكتر فراهانی اشاره كرد: اگر دولت به شعارهای خود در دوران انتخابات عمل كند، پشتیبانی از تشكیل اتحادیه تادا باز در امتداد این شعارها محسوب می شود. اما امروزه در وضعیتی قرار داریم كه این شعارها عملی نشده و كم سفارش كردن درباب امور لزوماً نمی تواند در بهبود آن امور تاثیر گذار باشد. مگر ما می توانیم با حرف اوضاع را بهتر و وضعیت را تحمل كنیم؟ لازم است مسئولان درك بهتری نسبت به واقعیت های اجتماعی داشته باشند.
دكتر فراهانی درانتها با تاكید بر اینكه همه افراد جامعه و مسئولان باید دست از محافظه كاری و تنبلی بردارند اظهار داشت: بنظر می رسد جبر تاریخی در میان ما سابقه دارد، اما ما باید با درك واقعیت اجتماعی دست از محافظه كاری برداریم و با انرژی به خواسته های جامعه پاسخ بدهیم.1397/12/21
23:28:30
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , مجوز , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است