رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها:

كوشش برای اجرای مطالبات گام دوم انقلاب وظیفه قشر دانشگاهی است

كوشش برای اجرای مطالبات گام دوم انقلاب وظیفه قشر دانشگاهی است زارا: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی سه محوری كه در این بیانیه به آن اشاره شده و خودسازی مقدمه اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ششمین كنگره كانون دانشگاهیان ایران اسلامی كه در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، ضمن اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی سه محوری كه در این بیانیه به آن اشاره شده و خودسازی مقدمه اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است.
رستمی با اشاره به اینكه دقت زیادی در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب شده است كه موجب می شود به شبهات و سؤالات زیادی جواب داده شود، تصریح كرد: مفهوم انقلاب از منظر قرآنی این است كه تحولاتی در درون افراد رخ دهد و منشأ انقلاب خود فرد است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: در این بیانیه به صورت هوشمندانه، مفهوم خودسازی بیان شده و برای همین خودسازی مقدمه ای برای جامعه پردازی و در نهایت تمدن سازی است.
وی گفت: در بحث بیانیه گام دوم پنج مرحله اصلی تمدن اسلامی به ترتیب پیروزی انقلاب، استقرار نظام جمهوری اسلامی، دولت سازی، جامعه سازی و تمدن سازی بیان شده، اما در این بیانیه اشاره ای به دولت سازی نشده و تنها جامعه سازی و تمدن سازی مورد مطالعه قرار گرفته است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره كرد: جامعه دانشگاهی باید در این مفاهیم تأمل كند و سؤالات پیش آمده را پاسخ دهند. از سؤالات اساسی این است كه چرا جامعه سازی و تمدن سازی در صدر مطالبات رهبری قرار دارند؟ بنظر می رسد وظیفه قشر دانشگاهی باز پاسخ به این سؤالات و كوشش برای اجرای مطالبات گام دوم انقلاب است.
رستمی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری در گذشته مفهوم آتش به اختیار را مطرح نمودند، اظهار داشت: شاید در برداشت از این مفهوم اشتباهاتی صورت گیرد. آتش به اختیار به مدلول اقدام خودسرانه نیست بلكه باید به دنبال پیدا كردن مسئله و فهم و حل آن باشیم. در اجرای بیانیه گام دوم باز باید مسئله پیدا شده، سپس فهم كامل آن باید نسبت به حل مسائل اقدام نماییم.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وی اظهار داشت: شور به وجود آمده در همایش جامعه دانشگاهی قابل توجه است و امیدواریم این شور اساتید به بدنه جامعه دانشگاهی باز منتقل شود و برای اجرایی شدن مطالبات مقام معظم رهبری به كار گرفته شود.1397/12/11
17:43:40
5.0 / 5
3991
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است