هر چند وقت یكبار لوله های ساختمان را چك كنیم؟

هر چند وقت یكبار لوله های ساختمان را چك كنیم؟ زارا: یكی از مهم ترین نكاتی كه در افزایش عمر ساختمان موثر است لوله كشی صحیح آب و فاضلاب است.به گزارش زارا به نقل از مهر، البته لوله كشی آب و فاضلاب نیازمند رعایت اصول و استانداردهای مختلفی است. لوله كشی استاندارد احتمال بوجود آمدن مشكلات و هزینه های جانبی را به حداقل ممكن خواهد رساند. همین طور رسیدگی و چك كردن لوله ها موجب می شود تا در صورت مشاهده تركیدگی و یا نشتی لوله ها سریع تر مبادرت به تعمیر و یا تعویض لوله ها كرده و از خسارت های بیشتر جلوگیری نماییم.
در صورتی كه متوجه تركیدگی لوله ها نشویم امكان دارد آب به دیوارها و پی ساختمان وارد شده و سبب لطمه و نشست ساختمان شود. ما در این مقاله اهتمام می نماییم راه كارهایی برای لوله كشی و تعمیرات بی دردسر نمایش نماییم.
با آغاز و اختتام فصل سرما لوله ها را چك كنید
هر چند معمولا لوله ها در ساختمان های امروزی در داخل ساختمان كار گذاشته می شوند اما بهتر است پیش از شروع فصل سرما لوله های آب و فاضلاب بیرون ساختمان را چك كرد تا از سالم بودن و نداشتن نشتی اطمینان حاصل كرد. همین طور می توان لوله ها را عایق بندی كرد تا آب در لوله ها یخ نزند. سپس اختتام فصل سرما باز چك كردن لوله ها بسیار مهم می باشد. برای اینكه امكان دارد در طول زمستان لوله ها گرفتار تركیدگی و یا نشتی شده باشند و بوسیله چك كردن درانتها فصل می توان از سالم بودن یا نبودن آنها اطمینان حاصل كرد.

با عوض كردن مغزی شیرها جلوی چكه كردن آنها را بگیرید
هر چند ظاهر شیرهای آب از فلز است اما در ساخت آنها از واشر و پلاستیك باز استفاده شده كه به مرور زمان خورده و خراب می شوند. حتما شما هم مشاهده كرده اید كه گاهی شیرهای آب چكه می كنند و آب هدر می رود. برای پیشگیری از این كار می توانید با مشاهده نخستین نشانه های نشتی آب، شیرها را تعمیر و سرویس كنید. عوض كردن مغزی شیر و یا عوض كردن واشر كمك می نماید تا شیرهای مثل روز اول نو شوند و دیگر چكه نكنند.
به نشانه های روی دیوار و كف توجه كنید
اگر در دیوارها، سقف و یا كف ساختمان مواردی مانند نم، لكه های زرد و یا فرو ریختن و طبله كردن مشاهده شود، در قدم اول باید لوله های اطراف محل لطمه دیدگی چك شود تا در صورت تركیدگی لوله یا نشتی لوله بتوان در اسرع وقت آنرا تعمیر كرد. تركیدگی لوله ها می تواند به سبب قدمی و فرسوده بودن لوله ها، مسدود شدن مسیر لوله ها در یك قسمت و... رخ دهد. تعویض لوله ها فرسوده و چك كردن دوره ای لوله ها توسط متخصصان لوله كشی آب و فاضلاب از اقدماتی است كه می تواند از بروز مشكلات بیشتر جلوگیری كند.
در صورت تشخیص نشتی در لوله ها متخصصان خدمات لوله كشی ساختمان می توانند با استفاده از دستگاه نشت یاب كه نیازی به كندن و خراب كردن ساختمان ندارد، محل دقیق تركیدگی یا نشتی را پیدا كنند و سپس اقدامات بعدی را انجام دهند.
از متخصص لوله بازكنی كمك بگیرید
همانطور كه در بالا اشاره شد یكی از دلیلهای تركیدگی لوله ها امكان دارد گرفتگی و مسدود شدن مسیر لوله ها باشد كه موجب می شود به لوله ها فشار وارد شود و در ادامه مشكلاتی مثل تركیدگی یا نشتی پیش بیاید. در این صورت متخصصان خدمات لوله بازكنی و تخلیه چاه می توانند پیش از خسارت های بیشتر مشكل را حل كنند. در صورت استشمام بوی نا مطبوع فاضلاب، چكه كردن شیرآلات و فرسودگی لوله های آب و فاضلاب می توان از متخصصان برای حل این مشكلات كمك گرفت.

اپلیكیشن استادكار چه خدماتی در ارئه می كند
استادكار اپلیكیشن درخواست خدمات است و مثل یك دوست قابل اعتماد، می تواند هر زمان و هر مكان كه نیاز به كمك داشتید به كمك شما بیاید. استادكار در زمینه خدمات منزل، خدمات ساختمانی، لوله كشی ساختمان و تخیله چاه، تعمیر و نگهداری تاسیسات، تعمیرات لوازم منزل و خیلی از خدماتی كه به آنها نیاز دارید آماده خدمت رسانی است.
از مزیت های استادكار این است كه برای خیلی از كارها می توانید از نیروی كارشناس برای مشاوره و كارشناسی كمك بگیرید كه این خدمات به صورت بلاعوض به شما نمایش می شود. از دیگر مزیت های استادكار این است كه تیم پشتیبانی آن در تمام مراحل انجام كار در كنارتان خواهد بود تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما كمك نماید.
البته خدمات و مزیت های این مجموعه به همین موارد ختم نمی گردد و برای اطلاع از شرایط، خاصیت ها و همین طور قیمت خدمات می توانید به اپلیكیشن و وبسایت استادكار بازگشت كنید. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/12/09
15:59:13
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است