در معاملات هفته گذشته؛

تمامی بازارهای فرابورس ایران سبزپوش شدند

تمامی بازارهای فرابورس ایران سبزپوش شدند به گزارش زارا معاملات فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته منتهی به سوم اسفندماه، با صعود ۴۴ پله ای شاخص كل و قرار گرفتن آن در ارتفاع ۱۹۹۰ واحدی به ثبت رسید.


به گزارش زارا به نقل از فرابورس ایران، شاخص كل كه هفته معاملاتی منتهی به ۳ اسفندماه ۹۷ را در سطح ۱۹۳۶ واحدی شروع كرده بود، در میانه هفته با در پیش گرفتن روند صعودی، شرایطی را فراهم نمود كه در انتها هفته، این شاخص در سطح ۱۹۹۰ واحدی قرار گیرد و بازدهی این نماگر از آغاز سال به ۸۱ درصد برسد.
معاملات سهام در بازارهای اول و دوم فرابورس در هفته جاری، با رقم خوردن داد و ستد ۳۶۲ میلیون سهم به ارزش یك هزار و ۱۲۵ میلیارد ریال در بازار اول و معامله یك هزار و ۳۸۴ میلیون سهم به ارزش ۴ هزار و ۶۸ میلیارد ریال در بازار دوم به آخر رسید كه حجم و ارزش معاملاتی در این دو بازار، نسبت به هفته گذشته شاهد رشد حداقل ۴۳ و حداكثر ۱۷۸ درصدی بود.
به علاوه بازار پایه، دیگر بازار سهام فرابورس، هم در این هفته میزبان داد و ستد یك هزار و ۷۲ میلیون سهم به ارزش ۴ هزار و ۶۵ میلیارد بود كه حجم و ارزش معاملات در این بازار، در بازه مذكور به ترتیب ۴۲ و ۴۶ درصد افزایش پیدا كرد.
از طرف دیگر، در بازار ابزارهای نوین مالی و در چارچوب معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسكن و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هم در حالی معامله ۱۵۶ میلیون ورقه به ارزش ۱۳ هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال به ثبت رسید كه اوراق بدهی بیشترین ارزش و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار در هفته جاری به خود اختصاص دادند.
رصد معاملات به تفكیك این بازار نشان داده است ۳۹۰ هزار ورقه به ارزش ۲۲۳ میلیارد ریال در چارچوب اوراق تسهیلات مسكن و هم ۱۳ میلیون ورقه به ارزش ۱۱ هزار و ۶۰۶ میلیارد ریال در چارچوب اوراق بدهی در این هفته معامله شده است. همینطور صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) میزبان دادوستد ۱۴۲ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال بود و حجم و ارزش تمامی ابزارهای مالی در این بازار در بازه ۷۲ تا ۳۸۲ درصدی متغیر بود. همینطور هفته قبل ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، مشتقه و SME به ۸ هزار و ۸۳۲ میلیارد ریال رسید كه گروه محصولات شیمیایی با ارزش معاملاتی به میزان یك هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال، سهم ۱۷ درصدی از ارزش كل معاملات را در اختیار گرفت و درصدر این بازار ایستاد.
گروه های «فلزات اساسی» و «زراعت و خدمات وابسته» هم در رده های دوم و سوم صنایعی كه بالاترین ارزش معاملات را ثبت كردند، ایستادند.
در نهایت، با ثبت دادوستد سه هزار و ۶۰۴ میلیون ورقه به ارزش ۲۳ هزار و ۲۰۲ میلیارد ریال كه نشان از رشد ۵۵ درصدی حجم و ۱۰۵ درصدی ارزش كل معاملات در مجموع بازارهای فرابورس داشت، پرونده معاملات هفته منتهی به ۳ اسفندماه ۹۷ هم بسته شد.

1397/12/03
12:43:34
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است