یك مقام مسئول در وزارت صنعت خبر داد؛

جزئیات شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری، عرضه گوشت به یارانه بگیران

جزئیات شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری، عرضه گوشت به یارانه بگیران زارا: یك مقام مسئول در وزارت صنعت اظهار داشت: مقرر است لیست یارانه بگیران از سازمان هدفمندی احصا شود تا بوسیله فروشگاه های متصل به سامانه تجارت داخلی گوشت با قیمت تنظیم بازار دریافت نمایند.به گزارش زارا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا كلامی تصریح كرد: بر مبنای تصمیم اتخاذ شده مقرر است شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری تغییر كند، در این راستا گوشت تنظیم بازاری برای جامعه هدف، توزیع خواهد شد.
وی درباره مكانیزم عرضه اظهار داشت: مقرر است لیست یارانه بگیران از سازمان هدفمندی احصا شود تا در سامانه تجارت داخلی بارگذاری شود، در این صورت فروشگاه هایی كه به این سامانه متصل هستند، می توانند گوشت تنظیم بازاری را برای گروه های هدف عرضه كنند.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت تصریح كرد: در این راستا سازمان هدفمندی، اطلاعات مرتبط یارانه بگیران را برای درج در سامانه تجارت داخلی عرضه می كند و در این قالب جامعه هدف می توانند از فروشگاه هایی كه پوز متصل به این سامانه را دارند، گوشت خریداری كنند.
وی اظهار داشت: از جانب دیگر قبل از این گوشت وارداتی در خرده فروشی ها تكه می شد اما در چارچوب جدید گوشت وارداتی چهار تكه می شود، یعنی هر شقه به دو تكه تقسیم می شود و عنوان گوشت تنظیم بازار و قیمت بر بسته ها درج خواهد شد. بدین سان گوشت وارداتی در بسته های سه تا چهار كیلویی بسته بندی می شود تا مردم گرفتار اتلاف وقت برای خرید نشوند و صف ها از میان برود.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار در پاسخ به این سئوال كه گوشت تنظیم بازاری در این قالب در چه نقاطی توزیع می شود، اظهار داشت: اسامی واحدها اطلاع رسانی می شود و واحدهای عرضه كننده هم مكلف به نصب بنر هستند.
وی تصریح كرد: البته تدابیری در مورد بعد خانوار و... هم اندیشیده می شود و بزودی گوشت ها در بسته های دو، دو كیلو و نیم، سه، سه كیلو و نیم و چهار كیلویی بسته بندی می شود و افراد با عنایت به نیاز خود می توانند این گوشت را خریداری كنند.
به گفته وی این شیوه تخصیص سبد غذایی، خانوارهایی كه صدمه دیده اند را تامین می كند.
كلامی به مردم اطمینان داد، دولت با تمامی توان در حال تامین گوشت مورد نیاز كشور است و از این نظر نگرانی وجود ندارد.
او با تاكید بر اینكه جلوگیری از قاچاق از یك سو و واردات دام مولد برای افزایش ظرفیت تولید گوشت در كشور از جانب دیگر در حال پیگیری است، افزود: بر مبنای اعلام متولی اصلی این مساله، وزیر جهاد كشاورزی قیمت دام زنده باید در حدود 24 هزار تومان باشد اما افزایش نرخ ارز سبب شد قاچاق دام زنده تا 44 هزار تومان در هر كیلو افزایش قیمت یابد.
به گفته این مقام مسئول تدابیری جدی برای مبارزه با قاچاق اندیشیده شده است.
وی در باره قیمت گوشت در طرح جدید اظهار داشت: قیمت گوشت در این طرح تغییر می كند و نرخ ها بزودی اعلام می شود.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت همینطور درباره عرضه گوشت از راه اینترنت اظهار داشت: چنین موردی مصوبه ستاد تنظیم بازار نیست.

1397/12/01
14:20:32
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است