با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛

همایش بین المللی ۴ دهه رهبری انقلاب اسلامی شروع به كار كرد

همایش بین المللی ۴ دهه رهبری انقلاب اسلامی شروع به كار كرد زارا: همایش بین المللی چهار دهه رهبری انقلاب اسلامی از امروز پنج شنبه به مدت دو روز در جزیره قشم شروع به كار كرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در این همایش كه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برگزار می شود، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و نمایندگانی از كشورهای عمان، اندونزی، مالزی و بحرین حضور دارند.
دكتر غلامرضا خواجه سروی، دبیر علمی این همایش اظهار داشت: در طول ۴۰ سال قبل درباب رهبری مطالب زیادی گفته و شنیده شده است. نكته ای كه مغفول مانده، این است كه در میان نظام های سیاسی جهان و ادبیات سیاسی جهان در طول ۴۰ سال قبل یك تأسیس حقوقی و سیاسی با عنوان ولایت امر، امامت امت و نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: این تأسیس به صورت رهبری در قانون اساسی جمهوری اسلامی صورت بندی شده و برای ایشان وظایف و اختیاراتی تعیین شده است.
دبیر علمی همایش اظهار نمود: این مساله مهم نیازمند تبیین است. از لحاظ حقوقی تلاش های زیادی شده كه در درس هایی مانند حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران به این مساله پرداخته شود، اما در حوزه جامعه شناسی سیاسی ایران، در حوزه نظام های سیاسی تطبیقی و مطالعات سیاسی نظام ما بطور علمی به این مساله پرداخته نشده است.
***دغدغه اصلی همایش، تبیین علمی رهبری جمهوری اسلامی ایران است
خواجه سروی افزود: در ادبیات سیاسی جهان وقتی به رهبری انقلاب اسلامی می رسند، بعضاً می گویند "رهبر مذهبی ایران" و یا ادبیاتی به كار برده می شود كه نشان داده است تبیین درستی صورت نگرفته و دغدغه اصلی این همایش این است كه بنیادگذار تبیین علمی این مسأله بسیار مهم باشد.


دكتر سراج الدین محبی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم باز در این مراسم، اشاره كرد: هدف از برگزاری این همایش تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در چهار دهه انقلاب بوده است.
وی از تمام دستگاه ها و نهادهایی كه در برگزاری این همایش همكاری داشتند، همچون مجموعه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد، مجمع بین المللی اساتید مسلمان، آستان قدس رضوی، منطقه آزاد، فرمانداری و شهرداری قشم تشكر كرد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام عبدالرضا شادكام، دبیر اجرایی این همایش اظهار نمود: برنامه ریزی كردیم كه برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی یك حركت نو صورت گیرد و آنچه مغفول مانده، تبیین نقش بی بدیل رهبران انقلاب اسلامی در به وجود آوردن آن به رهبری امام خمینی (ره) و ادامه آن توسط مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای بوده است.
حجت الاسلام شادكام اظهار داشت: رهبری انقلاب در مقابل استكبار جهانی، آمریكا و كشورهای مختلف ایستادند و این نوع مدیریت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در این ۴۰ سال همگی دست به دست هم داد كه به این نتیجه برسیم كه باید در این زمینه حركتی صورت گیرد و نقش بی بدیل رهبری در به ثمر رساندن انقلاب در تمام گردنه های سخت را در یك مجموعه علمی به بحث بگذاریم.1397/11/25
22:34:30
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است