رتبه دانشگاه علم و هنر یزد در اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

رتبه دانشگاه علم و هنر یزد در اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی زارا: طرح رصد اشتغال دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در میان ۸۷ دانشگاه كشور صورت گرفت و در نهایت برمبنای میانگین درصد اشتغال فارغ التحصیلان، دانشگاه علم و هنر یزد در مقطع كارشناسی رتبه هشتم و در مقطع كارشناسی ارشد حائز رتبه چهارم شد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان برای نخستین بار از طرف وزارت علوم اجرا شد كه برمبنای نتایج این طرح حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد فارغ التحصیلان ۸۷ دانشگاه درحال حاضر مشغول به كار هستند.
پیمایش مسیر شغلی فارغ التحصیلان و پیگیری دائمی موضوعی بود كه به صورت پراكنده در سطح دانشگاه ها انجام شده بود، اما امسال این طرح از طرف وزارت علوم به صورت سراسری اجرا شد تا برمبنای نتایج این طرح، بتوان برای ظرفیت پذیرش در رشته های مختلف، بازبینی متون درسی و آموزش های كاربردی به دانشجویان برنامه ریزی و سیاست گذاری كرد.
محمد سعید سیف، مدیر كل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، هدف این وزارتخانه از اجرای طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را مقایسه دانشگاه ها با یكدیگر ندانست، بلكه هدف از اجرای این طرح را برنامه ریزی و سیاست گذاری دقیق تر برای توسعه آموزش عالی عنوان نمود.
او همینطور بیان كرده است كه ۸۷ دانشگاه كشور در این طرح شركت كردند كه برمبنای آمارهای موجود حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد دانش آموختگان این دانشگاه ها شاغل هستند.
سیف تاكید كرده است كه در دانشگاه هایی كه در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان شركت كردند، ارتباط خوبی میان فارغ التحصیلان و بدنه دانشگاه به وجود آمده است.
در بین ۲۰ دانشگاه مورد بررسی، ۱۰ دانشگاه اول به ترتیب متشكل از دانشگاه های صنعتی سهند، شهید بهشتی، صنعتی خواجه نصیر، گلستان، علم و صنعت، بوعلی سینا همدان، صنعتی قم، علم و هنر یزد، رازی كرمانشاه و فسا هستند.
همین طور میانگین درصد اشتغال در ۳۰ دانشگاه برای مقطع كارشناسی ارشد باز اعلام شده است كه دانشگاه های صنعتی سهند تبریز، بوعلی سینا همدان، علم و صنعت، علم و هنر یزد، علم و معارف قرآن كریم، سید جمال الدین اسدآبادی، محقق اردبیلی، سمنان، یاسوج و خوارزمی به ترتیب بیشترین میزان اشتغال را داشته اند.
1397/11/23
13:11:30
5.0 / 5
4104
تگهای خبر: آموزش , ارز , اشتغال , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است