وضعیت دانشگاه های ایران در پایگاه رتبه بندی تایمز

وضعیت دانشگاه های ایران در پایگاه رتبه بندی تایمز به گزارش زارا رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: دانشگاه های ایران توانسته اند در ۹حوزه موضوعی در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گیرند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، محمدجواد دهقانی در جمع خبرنگاران گیلان اظهار داشت: یكی از رتبه بندی های مهمی كه تایمز به صورت سالانه انجام می دهد، ارزیابی و سنجش دانشگاه ها در حوزه های موضوعی مختلف است، این رتبه بندی در ۱۱ حوزه موضوعی كلی كه بعضی از آنها دارای چندین مبحث فرعی است، دانشگاه های برتر جهان را معرفی می كند.
وی اضافه كرد: دانشگاه های ایران توانسته اند در ۹ حوزه موضوعی پزشكی، علم فیزیكی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت، علوم زیستی، آموزش علوم كامپیوتری و مهندسی فناوری در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گیرند.
دهقانی تصریح كرد: در فهرست انتشار یافته از پر استنادترین دانشمندان جهان از كشور ایران نام ۱۶ پژوهشگر دیده می شود كه نسبت به تعداد دانشمندان در سال ۲۰۱۷ این تعداد به بیشتر از دو برابر رسیده است.
وی خاطرنشان كرد: در میان كشورهای جهان، آمریكا با دو هزار و ۶۳۹ پژوهشگر پراستناد در رتبه اول قرار دارد و بعد از آن كشورهای انگلستان، چین، آلمان، استرالیا، هلند، كانادا، فرانسه، سویس و اسپانیا در میان ۱۰ كشور برتر پژوهشگر پراستناد قرار دارند.1397/11/12
13:25:18
5.0 / 5
4063
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , برتر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است