رییس پانزدهمین كنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران مطرح كرد

انعطاف پذیری از خاصیت های ماهیتی رشته مهندسی صنایع

انعطاف پذیری از خاصیت های ماهیتی رشته مهندسی صنایع زارا: رئیس پانزدهمین كنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران با اشاره به چالش هویتی مهندسی صنایع، یكی از خاصیت های بارز این رشته را برخورداری آن از ماهیت و هویت انعطاف پذیر خواند و اظهار داشت: باید بر همین خاصیت ها اتكا نماییم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر محمدصالح اولیاء در مراسم افتتاح این دوره از كنفرانس كه در سالن دكتر جلیل شاهی دانشگاه یزد برگزار شد، با اشاره به پتانسیل های بالای استان یزد در حوزه مهندسی صنایع، اشاره كرد: استان یزد به لحاظ شاخص توسعه انسانی رتبه دوم، در شاخص سهولت كسب و كار رتبه سوم، در شاخص توسعه فناوری اطلاعات رتبه چهارم، در حوزه گردشگری با عنایت به ثبت بعنوان میراث جهانی رتبه سوم كشور، همین طور در بخش معدن رتبه دوم و در صنعت رتبه چهارم كشور را دارد.
وی افزود: استان یزد همین طور در شاخص های دیگری مانند قبولی های كنكور سراسری و نسبت نخبگان به جمعیت از استان های برتر كشور شمرده می شود.
رئیس دانشگاه یزد با اشاره به مشغول به تحصیل بودن بیشتر از ۱۴ هزار دانشجو در این دانشگاه، اشاره كرد: دانشگاه یزد به رغم جوان بودن و این كه امسال سی امین سالگرد تاسیس خودرا جشن می گیرد، تابحال دستاوردهای خوبی را كسب كرده به نحوی كه بتازگی باز به جمع ۲۰۰ دانشگاه جوان برتر دنیا پیوسته است.
وی به قدمت بالای دانشكده صنایع دانشگاه یزد باز اشاره و اشاره كرد: این دانشكده بعنوان آغازین دانشكده صنایع خارج از تهران در سال ۱۳۷۰ در دانشگاه یزد افتتاح شد.
اولیاء در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها در كشور، از مهمترین چالش های مبتلا به مهندسی صنایع را چالش هویت این رشته از مهندسی عنوان نمود، اضافه كرد: طیف وسیع جهت گیری های رشته ای و از طرف دیگر تردید درخلال اهتمام به مهارت های نرم و مهارت های سخت در مهندسی صنایع بر دغدغه این چالش افزوده است.
وی با تاكید بر تغییر نگرش ها و تركیب مهارت ها در این رشته، وجود تفكر سیستمی و نگاه جامع گرایانه به مسائل، همین طور نگاه فرایندی به موضوعات را مزیت های مهندسان صنایع خواند و اظهار داشت: باید بر همین مزیت ها و توانمندی ها تكیه نماییم و بر تقویت آنها همت گماریم.
وی با اشاره به مغتنم شمردن شرایط متغیر ماهیت و هویت مهندسی صنایع، اظهار نمود: هر چند مهندسی صنایع برخلاف برخی رشته ها كه دارای ماهیتی ثابت هستند، هر از گاهی گرفتار تغییر هویتی می شود ولی همین انعطاف پذیری بعنوان یك فرصت امكان تغییر مطابق با شرایط روز را به این حرفه داده است و باید بیشتر روی این خاصیت اتكا شود.
رئیس دانشگاه یزد آمادگی دانشكده های صنایع دانشگاه ها را برای تغییرات اساسی برمبنای نیازهای روز جامعه خواهان شد و اظهار داشت: هرچند این تغییرات بسیار مشكل و گاها باز با محافظه كاری هایی مواجه می باشد، ولی دانشكده های مهندسی صنایع به سبب ماهیت انعطاف پذیریشان بسیار آماده تر از سایر رشته ها هستند.
اولیاء درانتها باز ابراز امیدواری كرد كه نتایج و دستاوردهای این كنفرانس دو روزه در دانشگاه یزد برای حرفه مهندسی صنایع كشورمان قابل توجه و موثر باشد.
پانزدهمین كنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران طی روزهای سوم و چهارم بهمن ماه به میزبانی دانشگاه یزد در حال برگزاری است.
1397/11/04
13:17:40
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: ارز , برتر , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است