عارف در پاسخ به گزارش مجلس در خصوص دانشگاه آزاد:

ضعف نظارتی دانشگاه آزاد بر پیمانكار اتوبوس محرز شد

ضعف نظارتی دانشگاه آزاد بر پیمانكار اتوبوس محرز شد زارا: رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه برپایه گزارش ارسال شده به این كمیسیون ضعف نظارتی دانشگاه آزاد بر پیمانكار اتوبوس سانحه محرز اظهار داشت: منتظر بررسی های قوه قضاییه در مورد سانحه اخیر برای دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد هستیم اما به صورت كلی ضعف نظارتی دانشگاه آزاد در این زمینه محرز شد.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در حاشیه گردهم آیی دانش آموختگان علمی كاربردی استان تهران كه امروز در تالار وزارت كشور برگزار شد، با تاكید بر این كه مجلس از رشته های مهارتی و دانشگاه علمی كاربردی حمایت خواهد كرد، اضافه كرد: تولید ردیف یكی از معضلات و مشكلات بودجه است چون كه یكی از اشكالات دولت و مجلس كاهش ردیف بوده است اما نمی توانیم قول بدهیم ردیف خاصی در بودجه برای دانشگاه علمی كاربردی در نظر بگیریم. اما می توانیم در كمیسیون های تلفیق و آموزش مجلس درخواستهای این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم تا حدالامكان پاسخ مثبت به این درخواست ها داده شود.

وی به بررسی های مجلس درباره حادثه دانشگاه آزاد اشاره نمود و اظهار داشت: ما هیاتی در مورد بررسی سانحه اتوبوس دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تعیین كردیم تا بررسی های خویش را در این زمینه انجام دهند. گزارش این هیات به تازگی به كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شده است. علاوه بر آن فرمانده راهنمایی و رانندگی استان تهران گزارشی عرضه كرد و دانشگاه هم بررسی ها و گزارشهای خویش را در این زمینه ارسال كرده كه باید برپایه این گزارشها پیگیری های لازم برای پیشگیری از چنین حوادثی صورت گیرد تا شاهد بروز حوادث مشابهی نباشیم.

رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همینطور اظهار داشت: در مورد حادثه اخیر دانشگاه آزاد باید این دانشگاه یك سری اقدامات لازم را انجام دهد بویژه این كه جمع بندی ما در كمیسیون این بود كه نظارت ضعیفی بر كار پیمانكار دانشگاه صورت گرفته كه این مورد حتما باید جبران شود اما به صورت كلی پیگیری خانواده های صدمه دیده یكی از برنامه های ما بوده بویژه دانشجویانی كه تحت درمان قرار دارند باید كار درمان آنها توسط دانشگاه پیگیری شود.

عارف همچین تصریح كرد: پرونده ای هم در زمینه سانحه دانشگاه آزاد در قوه قضاییه باز شده است تا این حادثه به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد كه اگر برپایه آن مقصری وجود دارد با آن به صورت جدی برخورد شود كه شاهد تكرار چنین حوادثی نباشیم.

وی همچین خاطرنشان كرد: مقصران حادثه دانشگاه آزاد باید توسط دادگاه مشخص شوند. گزارشی كه به مجلس عرضه شد نشان داد كوتاهی هایی در این زمینه وجود داشت اما این كه مقصر عمدی چه كسانی بودند باید تعیین شود. اما به صورت كلی در این سانحه قصور وجود داشته است بویژه اتوبوسی كه در دانشگاه وجود داشت از لحاظ فنی استاندارد لازم را نداشته است. ازاین رو ما منتظر رسیدگی های قوه قضاییه در این زمینه هستیم.
1397/10/25
16:13:56
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است