تغییر موسمی متون درسی معارف از راهبردهای نهاد رهبری است

تغییر موسمی متون درسی معارف از راهبردهای نهاد رهبری است به گزارش زارا معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ما تغییر موسمی متون درس های معارف را بعنوان یك راهبرد در نظر گرفته ایم، اما این مسئله نیاز به لوازمی دارد. یك لازمه آن در ستاد است و یك لازمه اش در صف است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام قریشی معاون آموزشی و پژوهشی نهاد در چهل و یكمین همایش سراسری مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به ظرفیت دروس معارف در دانشگاه ها اظهار داشت: با نگاه راهبری در بحث ظرفیت ها هیچ ظرفیتی به اندازه دروس معارف در دانشگاه ها نیست. ۵ میلیون ساعت در هر ترم به این دروس اختصاص دارد.
وی افزود: یكی از راهبردهایی كه ما در مورد آن به این نتیجه رسیدیم كه نیاز به اصلاح وجود دارد این است كه درس های ما به روز رسانی مناسب نمی گردد. این در شرایطی است كه مقام معظم رهبری در یكی از سخنرانی های خود فرمودند: «درس های معارف باید به صورت موسمی تغییر پیدا كند.»
معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه كرد: ما این تغییر موسمی متون درس های معارف را بعنوان یك راهبرد در نظر گرفته ایم، اما این مسئله نیاز به لوازمی دارد. یك لازمه آن در ستاد است و یك لازمه اش در صف است. لازمه ستادی آن این است كه ما پژوهش های خودمان را در سطح كشور گسترده نماییم و نیازها را به موقع ببینیم سپس آنها را بیاوریم و در درس هایمان اعمال نماییم. در صف هم نیاز داریم كه گروه های علمی در استان ها شكل بگیرند.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، قریشی در ادامه بحث خود به راهكارها و شیوه های این به روزرسانی اشاره نمود و وظایف ستاد و صف را در این زمینه برشمرد.1397/10/08
22:46:40
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است