رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد؛

دستور مقام معظم رهبری برای تقویت ارزش پول ملی

دستور مقام معظم رهبری برای تقویت ارزش پول ملی زارا: رئیس كل بانك مركزی از دستور مقام معظم رهبری برای تقویت هر چه بیشتر ارزش پول ملی آگاهی داد و اظهار داشت: ایشان بر اهمیت استقلال بانك مركزی تاكید نمودند.به گزارش زارا به نقل از بانك مركزی، جلسه دوره ای رئیس كل بانك مركزی با مدیران عامل بانك های دولتی و خصوصی برگزار گردید.
عبدالناصر همتی در این نشست از همكاری مطلوب بانك های كشور در تحقق برنامه ها و سیاست های بانك مركزی برای سامان دهی نظام پرداخت به خصوص در حوزه الكترونیكی و پیشگیری از سوء بهره برداری از جریان نقدینگی و صدمات ناشی از آن در بازار ارز و ثمرات خوبی برای اقتصاد كشور و ثبات و آرامش در بازار ارز شد، قدردانی كرد.
رئیس كل بانك مركزی با اشاره به ساماندهی دستگاه های كارت خوان و چك های تضمینی، بر كنترل و نظارت بیشتر اصرار كرد و اظهار داشت: در همین راستا نظارت بیشتر بانك ها بر شركت های PSP باز مورد توجه قرار گرفته است. بالقطع در صورت عدم رعایت ضوابط نظارتی بانك مركزی توسط این شركت ها، مجوز آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
همتی ضمن اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری، به دستور ایشان به بانك مركزی برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و باز اهمیت استقلال بانك مركزی اشاره و اعلام نمود: بانك مركزی و نظام بانكی تمام توان مدیریتی و كارشناسی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به كار خواهد برد.
رئیس كل بانك مركزی در ادامه با اشاره به تاكیدات ریاست محترم جمهوری درباب تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز تولید، از مدیران عامل بانك ها خواستند برنامه ریزی های لازم در این رابطه انجام دهند و اگر در مواردی نیاز به كمك و مساعدت بانك مركزی باشند اعلام كنند.
همتی به اهمیت تولید و اشتغال و لزوم توجه ویژه به این سوژه اصرار كرد و با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كشور ضمن تشریح بعضی از جزئیات درآمدهای بودجه اظهار داشت: بودجه ای متناسب با شرایط ویژه اقتصادی برای سال ۱۳۹۸ تدوین شده و ان شاالله شرایط مناسبی در پیش خواهیم داشت.
وی با عنایت به برنامه بانك مركزی برای اجرای عملیات بازار باز در جهت مدیریت سیاست های پولی و سود بانكی، پیش بینی های انجام شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ برای تحقق این برنامه را تشریح نمود.
در ادامه جلسه مدیران عامل بانك ها پیشنهادات خود برای تحقق برنامه های حمایتی از تولید و اشتغال بیان نمودند.
مدیران بانك ها ضمن اعلام آمادگی برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی تاكید نمودند لزوم دارد واحدهای صنعتی نیازمند شناسایی شده و خواهان ارتقای بهره وری و نظام های مدیریتی واحدهای تولیدی برای بهره برداری بهینه از منابع سرمایه ای در اختیارشان شوند تا از انحراف منابع جلوگیری شود.
در همین راستا رئیس كل بانك مركزی از بانك ها خواست سرمایه در گردش تولید را در اولویت قرار دهند و سازوكارهایی داشته باشند كه واحدهای تولیدی بهره ورتر در پرداخت تسهیلات مورد توجه قرار گیرند. در مورد خودروهایی كه مشمول قیمتگذاری شورای رقابت بودند سازمان حمایت مامور شده است كه قیمتگذاری آنرا انجام دهند و در موقع مقرر باز به خودروساز ابلاغ خواهد گردید.

1397/09/17
20:51:15
5.0 / 5
4148
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است