وزیر علوم در پیام روز دانشجو :

باید نسبت به فعالیت دانشجویان حسن ظن داشت

باید نسبت به فعالیت دانشجویان حسن ظن داشت زارا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی با گرامیداشت ۱۶ آذرماه؛ روز دانشجو اشاره كرد: امروز كه استكبار جهانی در قامت جنگ رسانه ای و اقتصادی تلاش می كند تا كارآمدی نظام را با چالش مواجه كرده و حلاوت جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را مكدر نماید، پیش گامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حركت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی؛ مورد توجه جریان دانشجویی كشور است و باید به آینده آن امیدوار بود و در چارچوب قانون، امكانات و اختیارات بدنه اجرایی و اداری كشور را برای رونق و نشاط هر چه بیشتر آن فراهم نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، متن كامل پیام دكتر غلامی به شرح زیر است:
شانزدهم آذر، روز دانشجو، در تقویم سیاسی و اجتماعی دانشگاه جایگاه ممتازی دارد. روزی كه در حافظه آحاد افراد جامعه تداعی گر نقش آفرینی بی بدیل دانشجویان در تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران زمین است. در آغاز یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو؛ خاصّه به خون خفتن سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران، مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا، در شانزدهم آذر ۱۳۳۲ را گرامی داشته و رشادت و صلابت به یادماندنی شان را به دانشجویان سرافراز و فرهیخته تبریك می گویم. از ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ كه دانشجویان استكبارستیزی و استبداد ستیزی را فریاد زدند نزدیك به هفت دهه می گذرد.
از آن تاریخ تا به امروز، پژواك این حركت بزرگ دانشجویان در صحن و سرای دانشگاه طنین انداز است و دانشجویان همچنان طلایه داران آزادی خواهی، عدالت طلبی و ظلم ستیزی هستند. بی شك در این پهنه زمانی جریان دانشجویی كشور صورت های مختلفی به خود گرفته و دانشجویان فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خودرا به انحای مختلف تا رسیدن به مقصود كه چیزی جز آبادانی، آزادی، و استقلال ایران اسلامی نیست سامان داده اند. دانشجویان فرزند دانشگاه هستند و دانشگاه، گاه بیداری وهنگامه فروافكندن ظلمت و جهل خورشید دانایی و فرهیختگی است.
امروز كه استكبار جهانی در قامت جنگ رسانه ای و اقتصادی تلاش می كند تا كارآمدی نظام را با چالش مواجه كرده و حلاوت جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را مكدر نماید، پیش گامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حركت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی؛ مورد توجه جریان دانشجویی كشور است و باید به آینده آن امیدوار بود و در چارچوب قانون، امكانات و اختیارات بدنه اجرایی و اداری كشور را برای رونق و نشاط هر چه بیشتر آن فراهم نمود.
باید نسبت به فعالیت دانشجویان حسن ظن داشت و فراموش نكرد كه علم اندوزی، مهارت آموزی و توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه، تقویت سرمایه های انسانی، فرهنگی و اجتماعی كشور است. نشاط، شادابی و امید در فضای دانشجویی كشور به یمن انگیزه و اراده دانشجویان به دست می آید و این دو، شرط پویایی و تحرّك دانشگاه برای یافتن چاره بدیع برای پرسش ها و مسائل روز جامعه است.
افزون بر این روز دانشجو نه تنها فرصتی است تا دانشجویان حضور مسئولانه خودرا اثبات نمایند و به تماشا بگذارند بلكه بستری است برای فهم تاریخی فراز و فرود های تاریخ معاصر ایران و بصیرت نسبت به زمانه خود و ارج نهی و تكریم مقام تمامی آزادی خواستار و شهیدان كه در راه كسب استقلال و عظمت ایران اسلامی از تمام وجود خود مایه گذاشتند. پر پیدا است كه تلاش مجاهدانه دانشجویان در عرصه های جهاد و مبارزه بخشی از داشته ها و سرمایه معنوی دانشگاه می باشد كه در مقاطع و صحنه های مختلف، و چه بسا سخت، نقش آفرین بوده است.
انتظار می رود كه باور و اعتماد به دانشجویان به باوری فراگیر در همه عرصه های مدیریتی كشور بدل شده و همه نهادها وسازمان ها بتوانند از ظرفیت بزرگ جریان دانشجویی كشور برای پیشرفت و ارتقای هرچه بیشتر ایران اسلامی بهره ببرند. مجدداً در این روز مبارك یاد و خاطره شهیدان دانشجو را گرامی و از درگاه حق عزّت و سربلندی را برای همه دانشجویان عزیز مسئلت دارم.1397/09/16
22:19:43
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , برند , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است