معاون فرهنگی دانشگاه آزاد تاكید كرد

لزوم پرداختن به محتوای نشریات دانشجویی

لزوم پرداختن به محتوای نشریات دانشجویی زارا: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: نشریه دانشجویی فرصت مغتنمی برای دانشجویان است، بدین سبب لازم است از تشریفات كم و به محتوای نشریات پرداخته شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ابراهیم كلانتری ششم آذرماه در آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره كشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار نمود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نشریه دانشجویی آرام آرام قوت گرفت و با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی هزاران نشریه مختلف در دانشگاه منتشر میگردد.
وی ادامه داد: یكی از مروجین اصلی شكل گیری نشریه دانشجویی مقام معظم رهبری بود.
حجت الاسلام كلانتری اظهار داشت: تولید نشریه به دانشجو كمك می نماید تا برای یك عرصه وسیع و مهم اجتماعی تمرین كند و آماده باشد.
ایشان سپس با اشاره به اینكه ایراداتی در آموزش وجود دارد، اشاره كرد: در حوزه پژوهش مشكلاتی وجود د ارد و در حوزه تربیت انسان اجتماعی برای درخشیدن كار لنگ است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه ورود به عرصه نشریه گام بزرگی برای خود افراد است، اظهار داشت: ورود افراد در این زمینه برای تمرین كارگروهی، سیاسی و نویسندگی است كه با این كار می تواند نظر خودرا بیان و به لحاظ سیاسی و علمی رشد كند.
وی افزود: نشریه دانشجویی فرصت مغتنمی برای دانشجویان است، بدین سبب هر چه امكان دارد از تشریفات كم و به محتوای نشریات پرداخته شود.
حجت‎الاسلام كلانتری بیان كرد: لازم است نشریه های ساده، هدایتگر و پیام آور تولید شود، بدین سبب بایستی تمركز بر روی محتوای نشریات باشد چونكه از خصلت های فضای دانشجویی، سادگی است.
وی اظهار داشت: همواره جریان دانشجویی و تشكل های دانشجویی با تشریفات در تضاد بوده است و نشریات كه جزو عرصه دانشجویی محسوب می شوند باید از تشریفات پرهیز كنند.
حجت الاسلام كلانتری اشاره كرد: مرحله چهارم نشریه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی اصفهان برگزار می شود و امید است با وسعت بیشتر، حضور چشمگیرتر و عمق بیشتر برگزار گردد.
در ادامه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از راه ویدئو كنفرانس در این ایین، اظهار نمود: اگر به وظایف دانشگاه توجه گردد مشاهده میگردد تربیت نیروی انسانی، افزایش دانش و تولید دانش در حوزه پژوهشی و حل مساله كه نوآوری را در دانشگاه در برمی گیرد بر عهده دارد.
محمدمهدی طهرانچی اضافه كرد: تعالیم فردی و اجتماعی از اركان چهار گانه دانشگاه شمرده می شود كه نماد این ركن در نشریات دانشجویی تبلور خاصی پیدا كرده است.
وی اظهار داشت: حركت دانشجویان به سمت نشریات دانشجویی، حركتی اصیل در كار فرهنگی است.
وی بیان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یك دانشگاه اجتماعی است و نشریاتی كه دانشجویان در زمینه مختلف گردآوری می كنند باید در فضای دانشگاه سازندگی و اثرگذاری خودرا داشته باشد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در گذشته نشریه محلی برای خبر بوده ولی حالا ركن اصلی تولید نشریه، قدرت تحلیل، اثرگذاری و جریان آفرین است.
وی با اشاره به اینكه اخلاق حرفه ای در كنار تحلیل قرار دارد، اشاره كرد: به جوانان سفارش میگردد برای كسب اخلاق حرفه ای اهمیت قائل شوند و این امر را بیشتر مورد توجه قرار دهند.
1397/09/07
18:32:01
5.0 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است