گسترش و توسعه اخلاق در جامعه

وظیفه اصلی دانشگاه ها

وظیفه اصلی دانشگاه ها به گزارش زارا رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی خراسان رضوی گفت: گسترش و توسعه اخلاق در جامعه یكی از وظایف اصلی دانشگاه در جامعه است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر محمد جواد سلجوقی در گردهمایی اساتید، كارمندان و دانشجویان بسیجی دانشگاه جامع علی كاربردی خراسان رضوی كه در محل تالار فردوسی مجتمع دكتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، یكی از وظایف اصلی یك دانشگاه را تربیت شهروند خوب دانست و اظهار نمود: سرمایه فرهنگی، افزایش آگاهی های تاریخی، اخلاق، اعتماد به نفس و تاثیر متقابل دانشگاه و جامعه هم از دیگر وظایف دانشگاه است.
وی با اشاره به اینكه سرمایه فرهنگی بر خصوصیت اجتماعی جامعه هم اثرگذار است، ادامه داد: سرمایه فرهنگی دانش عینی و مهارت است كه منجر به توانمندسازی جوامع می گردد.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی خراسان رضوی به نقش دانشگاه در مورد افزایش آگاهی های تاریخی اشاره و خاطرنشان كرد: این مورد سبب می گردد كه جوامع با نگاه به گذشته خود، آینده شان را بسازند.
سلجوقی، گسترش و توسعه اخلاق در جامعه را یكی دیگر از وظایف دانشگاه برشمرد و بیان كرد: افزایش اعتماد به نفس كه در سایه آن عزت نفس و خودباروی به وجود می آید، هم از دیگر وظایف دانشگاه است.
وی به نقش دانشگاه در مورد تاثیر متقابل بر جامعه اشاره و عنوان كرد: هم اكنون میان دانشگاه و جامعه فاصله وجود دارد، چون كه منابع انتزاعی و ذهنی در داخل دانشگاه وجود دارد.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی خراسان رضوی با اشاره به اینكه نهاد بسیج وظایف یك دانشگاه را در جامعه بر عهده دارد، به نقش فرهنگی بسیج اشاره كرد و اظهار داشت: یكی دیگر از كاركردهای بسیج، نقش سیاسی و علمی آن در جامعه است، به طوری كه می توان گفت بسیج نقش كمك كننده ای برای دانشگاه دارد.


 

1396/09/09
00:05:41
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: گردهمایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است