حجتی در جمع خبرنگاران:

تسویه كامل مطالبات گندمكاران تا آخر مهرماه

تسویه كامل مطالبات گندمكاران تا آخر مهرماه زارا: وزیر جهاد كشاورزی، از تسویه كامل مطالبات گندمكاران با همكاری سازمان برنامه و بودجه تا آخر مهرماه اطلاع داد.به گزارش زارا به نقل از مهر، محمود حجتی در حاشیه جلسه صبحانه كاری با برخی اعضای اتاق تعاون و تشكل های تعاونی حوزه كشاورزی در جمع خبرنگاران، درباره خرید تضمینی گندم اظهار داشت: شورای اقتصاد به این مورد وارد شده و امیدواریم هر چه زودتر تصمیم نهایی دریافت و ابلاغ شود.
حجتی درباره تأمین كالاهای اساسی اضافه كرد: از این نظر هیچ مشكلی نداریم و هم تولید داخل و هم واردات از خارج توانسته است نیاز ما را برطرف كند؛ همینطور هم اكنون هیچ كمبود كالای اساسی احساس نمی گردد.
وی درباره قیمت مرغ خاطرنشان كرد: مرغ بیشتر از نیاز، تولید می شود؛ اما قیمت مرغ یك نرخ تمام شده دارد كه با عنایت به مواد و توزیع آن، باید بین ۹ تا ۱۰ هزار تومان باشد و باید كنترل كرد تا در حق مردم اجحاف نشود؛ اما باید به این نكته هم توجه داشت كه اگر سیاه بازار به وجود بیاید، با عنایت به ذخایری كه داریم، بلافاصله این محصول را وارد بازار می نماییم.
وزیر جهاد كشاورزی در مورد مطالبات گندمكاران تصریح كرد: تا آخر مهرماه همه مطالبات گندمكاران را با همكاری سازمان برنامه و بودجه تسویه كرده ایم.
حجتی درباره بیمه محصولات كشاورزی اظهار داشت: بیمه كشاورزی باید حمایتی باشد؛ نه تجاری؛چرا كه میزان خسارت ها بسیار بالا است و شركت های بیمه گر تجاری نمی توانند آنرا تأمین كنند، ازاین رو دولت باید این بیمه را تأمین كند.
وی تصریح كرد: رقم دولت برای بیمه محصولات كشاورزی سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان است كه با عنایت به حجم خسارت ها پاسخگو نیست؛ من از دولت و مجلس بارها خواسته ام تا این روند افزایش یابد.

1397/08/16
15:11:33
5.0 / 5
4519
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است