در جلسه اخیر مصوب شد؛

عرضه وكیوم باتوم پالایشگاهها با ارز آزاد در بورس كالا

عرضه وكیوم باتوم پالایشگاهها با ارز آزاد در بورس كالا بر مبنای تصمیم جدید شورای رقابت مقرر شده است تا ظرف مدت یك ماه، دستورالعملی برای عرضه وكیوم باتوم پالایشگاه ها با شرایط قراردادهای بلندمدت برای عرضه در بورس كالای ایران تهیه شود.


به گزارش زارا به نقل از مهر، بر مبنای مصوبه سیصد و یازدهمین جلسه شورای رقابت، عرضه وكیوم باتوم پالایشگاه ها به طور كامل در بورس كالای ایران و با محاسبه نرخ ارز آزاد انجام خواهد شد.
شورای رقابت اعلام نمود: به باعث بند ۵ ماده ۵۸ تا یك ماه به منظور برقراری شرایط همسان در عرضه وكیوم باتوم توسط كلیه پالایشگاه های كشور با استفاده از بورس كالا، دستورالعمل پیشنهادی تنظیم بازار وكیوم باتوم را با رعایت اصول افزایش شفافیت، رفع تبعیض و بهبود رقابت پذیری، تدوین قراردادهای طولانی مدت و با لحاظ نرخ ارز سامانه سنا بانك مركزی در محاسبات قیمت وكیوم باتوم، تهیه و به شورای رقابت عرضه شود.
همچنین شورای رقابت اعلام نمود: عمده انگیزه تولیدكنندگان قیر در كشور صادرات این محصول به مشتریان خارجی است. تخمین زده می گردد كه سالانه نزدیك به سه میلیون تن قیر از كشور صادر می گردد. با عنایت به آنكه در فرایند تبدیل وكیوم باتوم به قیر سرمایه مورد نیاز نسبت به میزان فروش كم است، بنابراین ورود به این صنعت به سادگی مقدور است و بستن و تاسیس مجدد هم كم هزینه خواهد بود.
در عین حال خرید وكیوم باتوم با احتساب نرخ ارز مبادله ای و فروش قیر به نرخ ارز آزاد و صادرات آن برای واحدهایی كه مشمول خوراك وكیوم باتوم می شوند، امتیاز بالایی بوجود می|آورد كه منجر به تقاضای كاذب و اختلال در تقاضا و رقابت می گردد.
 

1396/08/17
18:04:15
5.0 / 5
5047
تگهای خبر: بورس , صادرات , فروش , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است