رئیس دانشگاه تهران در مراسم تودیع و تكریم رئیس دفتر نهاد رهبری تاكید كرد

تعامل هر چه بیشتر دفاتر نهاد رهبری با بدنه دانشگاه ها

تعامل هر چه بیشتر دفاتر نهاد رهبری با بدنه دانشگاه ها زارا: رئیس دانشگاه تهران بر لزوم تعامل و همدلی هر چه بیشتر دفاتر نهاد رهبری با بدنه دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: یقینا بدون تولید این تعامل و همدلی اهداف بلندمدت در عرصه علم و توسعه كشور محقق نخواهد یافت.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر محمود نیلی احمد آبادی در مراسم تكریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها كه امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار گردید نقش این نهاد و مدیریت آن در دانشگاه ها را نقشی مهم و با جایگاه ویژه توصیف كرد و اظهار داشت: دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها از یك طرف باید منویات مقام معظم رهبری را پیاده نمایند و از سویی دیگر با غاطبه دانشگاهیان كه پرسشگر، علاقمند و فعال می باشند مواجه شوند كه البته این مواجهه دارای ارزش معنوی می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: نقش فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، حضور در شورای تحول، دروس معارف و عرصه های دیگر همچون مسئولیت های مهم دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها است كه این مسئولیت با ارتباطی كه دفتر نهاد با روحانیون در دانشگاه ها دارند ایفا می گردد. بنابراین مسئولیت بسیار بزرگ و خطیری بر عهده آنها گذاشته شده است و مسئولین آنها شخصیت هایی هستند كه توفیقات دریافت حكم از جانب رهبر انقلاب را دریافت نمودند.

وی در ادامه تصریح كرد: من به دلایل مختلف و دوره های مختلف همواره خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های می رسیدم و تعامل خیلی خوب و نزدیكی با دفتر ایشان داشتم كه خوشبختانه آن بزرگوار با روح بزرگی كه داشتند پشتیبانی های خیلی از دانشگاه ها در عرصه های مختلف انجام می دادند.

دكتر نیلی خاطرنشان كرد: در طول خدمتم در دانشگاه تهران این دانشگاه همواره با موضوعات و مسائل مختلفی مواجه بوده است. ازاین رو باید با رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها تعامل داشته باشیم. چون كه دانشجویان همواره با مسائل مختلفی درگیر می شدند و نیازمند راهوری ها و حمایت های این دفتر بودیم. در شورای تحول علوم انسانی هم از نظریات و نگاه های پرارزش حجت الاسلام محمدیان بهره های بسیاری بردم و حضور و تكریم ایشان در جلسه امروز نشان از نقش و جایگاه والای وی در طول دوره مسئولیت بوده است.

رئیس دانشگاه تهران تصریح كرد: خوشبختانه نخستین بار كه با حجت الاسلام رستمی رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها در مراسم نشست معاونین دانشجویی و فرهنگی كشور و دومین بار هم در اجلاس روسای دانشگاه ها آشنا شده ام، در این دیدار از بیانات و نگاه های بلند او بسیار لذت بردم و فكر می كنم ایشان در ادامه خدمات دفتر نهاد بسیار موفق تر خواهند شد و دانشگاه ها در طول مسئولیت ایشان بتوانند همكاری، تعامل و همدلی موفقی با دفتر نهاد رهبری داشته باشند.

رئیس دانشگاه تهران در انتها تصریح كرد: در شرایط فعلی دانشگاه ها با مسائل و موضوعات مختلف همچون مسائل بودجه ای و... درگیر هستند. ازاین رو لازم است تعامل بین بخش های مختلف همچون دفتر نهاد رهبری مستحكم تر باشد تا بتوانیم مشكلات را با همدلی و همراهی بیشتر رفع نماییم.

به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم دكتر تهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی هم در سخنانی رشد و پیشرفت علمی كشور را مایه اقتدار ایران توصیف كرد و اظهار داشت: آنچه كه امروزه در دانشگاه ها و كشور حاصل شده است كاملا در رابطه با نگاهی است كه بعد از انقلاب اسلامی از جانب معمار كبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و همینطور توسط رهبری ادامه یافته است. در واقع این عالمان نه تنها دانشگاه را كه سوغات مدرنیته بود، نقد نكردند بلكه این مراكز بعد از انقلاب به كارخانه انسان سازی تبدیل شدند.

وی در ادامه تصریح كرد: امروزه كشور ما در شرایطی قرار دارد كه جزء دهمین كشور دنیا از نظر جمعیت دانشجویی قرار گرفته و در عرصه های علمی و فناوری هم پرچم دار این عرصه قرار گرفتند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همینطور تصریح كرد: باآنكه در گذشته بعنوان مدیر یك دانشگاه دولتی ارتباط نزدیكی با حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها داشتم اما آنچه كه طی یك سال اخیر از نزدیك توفیق ارتباط برقرار شد مهربانی او كه دانشجو را با تمام وجود دوست داشتند بسیار زبان زد و مشهود بود.

دكتر تهرانچی در انتها اظهار نمود: حجت الاسلام محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری تلاش های بسیاری كردند تا علم و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی رونق پیدا كند و گاهی هم یك تنه در این زمینه مجاهدت كردند و كوتاه نیامدند و خوشبختانه هم اكنون دانشگاهی كه شاید در گذشته با دفتر نهاد رهبری فاصله بزرگی داشت امروزه با مجاهدت ایشان مجددا با دفتر نهاد رهبری متصل شده است.
1397/06/21
14:01:14
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: ارز , خدمات , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است