70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای جذب بازار كار می شوند

70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای جذب بازار كار می شوند زارا: رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد اظهار داشت: 70 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار كار می شوند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، بهروز شایق 10 مردادماه در نشست با اصحاب رسانه، اظهار نمود: یك از وظایف اصلی آموزشكده فنی و حرفه ای، تربیت تكنسین و كارشناس فنی ماهر است.
وی ادامه داد: آموزشكده های فنی و حرفه ای كه تا پیش از سال 1390 زیر نظر وزرات آموزش و پرورش كاردان و یا تكنسین فنی تربیت می كردند، بر مبنای قانونی كه صادر شد، از آموزش و پرورش به وزارت علوم منتقل شدند و تحت عنوان دانشگاه فنی و حرفه ای آغاز به فعالیت كردند.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد اظهار داشت: بیش از 170مركز آموزشی در سراسر كشور در حوزه پسران، دختران و كشاورزی مشغول به فعالیت است كه حدود 250 هزار نفر دانشجو در این مراكز در حال تحصیل می باشند.
شایق تصریح كرد: با ابلاغ حكمی از جانب ریاست استانی دانشگاه، دانشگاه فنی و حرفه ای از حدود سه ماه پیش تشكیل شده كه پنج مركز آموزشی را درسطح استان مدیریت می كند.
ایشان در ادامه بیان كرد: این پنج مركز آموزشی شامل دو مركز پسرانه در شهركرد و بروجن، دو مركز دخترانه در شركرد و جونقان و یك آموزشكده كشاورزی در شهركرد است.
ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد اظهار داشت: حدود پنج هزار و 300 دانشجو در مراكز آموزشی فنی و حرفه ای استان، در دو مقطع كاردانی و كارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
شایق از وجود 40 رشته كاردانی و 14 رشته كارشناسی در استان اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه بیش لز 70 درصد رشته های كارشناسی را طی دو سال قبل در این مراكز تولید كردیم كه این امر باعث ارتقا سطح كیفی در دانشگاه فنی و حرفه ای شده است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد با اشاره به قوانین پنج ساله ششم، اظهار داشت: تنها دانشگاهی كه در كشور مجوز توسعه را كسب نموده، دانشگاه فنی و حرفه ای پسران و دانشگاه مهارتی است.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: بر مبنای ماده 65 و 66 قانون پنج ساله ششم، آموزش و پرورش موظف به تحصیل 50 درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه در هنرستان ها تا آخر سال 1400 است.
شایق تصریح كرد: سهم دانشگاه فنی و حرفه ای تا آخر سال 1400 حدود 30 درصد از دانش آموزان كشور است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد از احداث دو مركز آموزشی كه شامل یك مركز آموزشی پسران در شهركرد و یك مركز آموزشی دختران در بروجن اطلاع داد و اظهار داشت: امید است كه دانشگاه فنی و حرفه ای توسعه یافته و نیروهایی تربیت كند كه جذب بازار كار شوند.
وی با اشاره به تغییر ساختار آموزشی در سیستم آموزش و پرورش، خاطرنشان كرد: پیش بینی می گردد پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای همراه با كنكور دیگر دانشگاه ها انجام گیرد.
شایق در ادامه بیان كرد: افزایش رشته به دو مسئله زیرساخت ها و عضو هیات علمی نیاز دارد و تمام رشته هایی كه هیأت علمی داشته اند، گسترش یافته اند.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد اضافه كرد: كارشناسی گرافیك و معماری، تربیت بدنی و صنایع شیمیایی همچون رشته هایی هستند كه در سال آینده به دانشكده فنی و حرفه ای دخترانه اضافه خواهد شد.
شایق با اشاره به اشتغال فارغ التحصیلان، خاطرنشان كرد: با توجه اینكه دانشگاه فنی و حرفه ای كمتر از یك دهه است كه بوجود آمده و همین امر سبب شده تا اطلاعات دقیقی از جذب فارغ التحصیلان در بازار كار وجود نداشته باشد اما طبق شواهد موجود، 50 تا 70 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار كار می شوند.
وی تصریح كرد: هم اكنون 10 نفر عضو هیآت علمی رسمی و 200 نفر عضو هیات علمی حق التدریس با سابقه در دانشگاه فنی و حرفه ای وجود دارد.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد از وجود 71 فضای آموزشی و كارگاه در سطح استان اطلاع داد و اظهار داشت: نسبت دروس علمی به نظریه در دانشگاه فنی و حرفه ای چهار برابر است و حدود 70 درصد از واحدهای آموزشی، عملی است.
شایق تصریح كرد: هم اكنون هشت خوابگاه برای دانش آموزان دانشگاه فنی و حرفه ای در استان جود دارد و با عنایت به سرانه خوابگاه در كشور، 70 درصد دانش آموزان كه شامل 3500 نفر دانش آموز در استان می شود، می بایست اسكان داشته باشند، اما به علت كمبود امكانات، هزار و 200 نفر اسكان داده شده اند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای پسران شهركرد در انتها جذب و تخصیص اعتبار به منظور احداث، بازسازی و فراهم كردن امكانات توسط اعتبارت استانی و بخش خصوصی را گام موثری در پیشرفت و توسعه فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای در استان دانست.

1397/05/13
13:26:33
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بازار , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است