ال سی وایكیكی در ایران نماند

ال سی وایكیكی در ایران نماند به گزارش زارا محمد حسین عرب اظهار داشت: در حالی كه فروشگاه های تولید داخلی به سختی یك فروش در روز دارند، تریلی تریلی كالاهای ال سی وایكیكی وارد ایران می گردد.


محمد حسین عرب، نائب رئیس اتحادیه پوشاك درباره واردات پوشاك گفت: ما مخالف رقابت نیستیم، اما متأسفانه افزایش حضور برخی از برندهای بی‌كیفیت مانند ال سی وایكیكی در بازار داخلی نه تنها موجب رقابت و بالارفتن كیفیت نمی‌‎شود بلكه ضربه زیادی هم به تولید داخل خواهد زد.
وی با اشاره به افزایش تعداد فروشگاه‌های این برند افزود: این برند كه دارای مواد و پارچه‌هایی با كیفیت پایین است در چین تولید می‌شود و به اسم برند تركیه وارد ایران شده و فروشگاه‌های هزار متری را هم در اختیار گرفته تا بتواند بازار ایران را در دست بگیرد.
نائب رئیس اتحادیه پوشاك گفت: حتی به جرأت می‌توان گفت كه ال سی وایكیكی از لحاظ كیفیت به لباس‌های درجه یك و دو ایران هم نمی‌رسد و مانند لباس‌های درجه ۳ ایرانی است، اما از آن جهت كه به راحتی می‌تواند كالای خود را تریلی تریلی وارد ایران كند بازار خوبی دارد و هیچ گاه صندوق فروشگاهش خالی نیست، این در حالی است كه فروشگاه‌های تولید داخلی در حال نابود شدن است.
وی ادامه داد: در ماه محرم كه مغازه دار ایرانی گاهی در روز یك فروش هم ندارد فروشگاه‌های ال سی وایكیكی همچنان فروش دارد، یك دلیل عمده‌اش این است كه نام برند تركیه بر روی آن است در صورتی كه پوشاك‌های این برند در تركیه تولید نمی‌شود و در واقع محصول چینی است.
وی با بیان این مطلب كه تولیدكنندگان هم از حضور برندهای درجه سوم تركیه‌ای بسیار شاكی هستند خاطرنشان كرد: وقتی به مقامات بالا اعتراض می‌كنیم می‌گویند ما باید با این كشورها داد و ستد داشته باشیم، این چه داد و ستدی است كه موجب نابودی تولید داخلی می‌شود. ما از مقامات دولتی خواسته ایم برای تعطیل نشدن سایر تولیدكنندگان ایرانی، برندهای بی كیفیت ترك مثل ال سی را از ایران اخراج كنند.
عرب گفت: در بدترین بازارها كه تولیدكننده داخلی در ركود كامل به سر می‌برند ال سی وایكیكی وضعیت خوبی دارد و از آن جهت كه نظارتی هم بر روی قیمت این برندها نیست بنابراین با هر قیمتی كه مدنظرشان است كالای خود را می‌فروشند و بعد هم پس از مدتی كالاهای خود را به اسم حراج كمی به قیمت واقعی نزدیك‌تر می كنند در صورتی كه از ابتدا سود بیش از حدی را بر روی كالاهای خود كشیده بودند.
وی تأكید كرد: گاهی حتی ۵۰۰ درصد بر روی كالای خود می‌كشند و بعد در حراج تنها ۷۰ درصد از این ۵۰۰ درصد را پایین می‌آورند و سود ۳۰۰ تا ۴۰۰ به دست می آورند.
1396/07/19
21:29:31
5.0 / 5
5305
تگهای خبر: پوشاك , برند , تولید , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است