معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت:

42 درصد بیكاران كشور فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند

42 درصد بیكاران كشور فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند زارا: معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور با تاكید بر اینكه ۴۲ درصد بیكاران كشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشكیل می دهند، اظهار داشت: این وضعیت در حالی است كه هزینه های زیادی برای آموزش آنها صرف شده است و باید فكری اساسی برای رفع این معضل و جلوگیری از مهاجرت نخبگان صورت بگیرد.به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور در نخستین همایش نقش آفرینی دانشگاه ها در اقتصاد ملی كه امروز در پژوهشكده علوم و انرژی دانشگاه شریف برگزار شد، اظهار داشت: راهی كه امروز در آموزش عالی می پیماییم، راهی است كه دیگران در گذشته رفته اند امروزه آموزش عالی باید مملكت را برمبنای منابع اداره كند.

وی در ادامه با تاكید بر ضرورت نقش آفرینی دانشگاه ها در حوزه های مختلف نیازهای كشور، خاطرنشان كرد: در ادبیات توسعه، انسان ابزار توسعه نیست و انسان ابزار یافته هدف توسعه قرار می گیرد بطوری كه این توسعه با آموزش امكان پذیر است.

نمكی همینطور اضافه كرد: آموزش در مقطع ابتدایی فقط تقویت كردن حافظه دانش آموزان است، در حالیكه در كشورهای دیگر این گونه نیست، واقعیت امر این است علت عقب افتادگی در توسعه، عقب افتادگی در دانشگاه ها است.

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اظهار داشت: فارغ التحصیلان باید مهارت هایی متناسب با نیازهای جامعه كسب كنند، اما در شرایط كنونی این گونه نیست آموزش ها فراتر یا پایین تر از حد انتظار است.

به گفته وی، امروزه ۴۲ درصد از بیكاران در مقطع لیسانس یا فراتر هستند، در صورتی كه منابع مالی زیادی برای این افراد هزینه شده است و این مورد یكی از بحث های مهم در جامعه است. در واقع نوع انتظارات جامعه از این افراد متفاوت می باشد و فرار مغزها یكی از دلایل اضطراب از كار در آینده است.

وی با اشاره به آموزش ها در سطوح مختلف، اظهار داشت: آموزش ها طولانی، گران و غیرمرتبط هستند، امروزه آموزش و پژوهش جامعه محور شده در صورتی كه مشكلات را حل نمی كنند.

معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور در انتها تصریح كرد: خانواده و دانشگاه نقش مهمی در تقویت روح ملی دارند در صورتی كه امروزه دانشجویان تك بعدی تربیت شده و نگاه نابخردانه سبب این عامل شده است.1397/02/04
16:03:21
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است