با اجرای طرح ضربتی وام ازدواج؛

اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج

اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج به گزارش زارا با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از ابتدای مردادماه سال جاری تا پایان هفته ششم، به بیش از ۳۱۰ هزار نفر از متقاضیان، وام پرداخت نمود.


به گزارش زارا به نقل از بانك مركزی، از این میزان، حدود ۸۰ هزار فقره در استان های محروم و كم برخوردار پرداخت شده و بالغ بر ۲۳۰ هزار فقره پرداخت نیز در سایر استان ها و مناطق كشور صورت گرفته است.
با از اجرای طرح در اول مردادماه سال جاری تعداد افراد در صف (ثبت نام در سامانه وام ازدواج) بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر بوده است كه در پایان هفته ششم از اجرای طرح ضربتی تعداد ۲۱۵.۰۰۰ نفر از افراد در صف سامانه كاهش یافته است.
قابل تاكید است در طول ۶ هفته از اجرای طرح، تعداد ثبت نام كنندگان جدید در سامانه وام ازدواج بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر بوده كه نسبت به مدت مشابه گذشته و روال سابق، ثبت نام در سامانه با رشد بی سابقه ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.
تعداد افراد در صف سامانه وام از بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر در ابتدای طرح به ۲۸۵ هزارنفر در روز ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ كاهش یافته است. لازم به ذكر است كه عدم تعادل در تعداد پرداختی وام و كاهش تعداد متقاضیان در صف به دلیل ثبت نام حدود ۱۱۵هزار نفر متقاضی جدید در طول اجرای طرح است.
تعداد پرداختی وام ازدواج از ابتدای سال تاكنون نیز بالغ بر ۶۴۲ هزار فقره بوده كه حدود ۵۰ درصد آن (۳۱۰ هزار فقره) مربوط به ۶ هفته اول اجرای طرح بوده است؛ تعداد وام پرداخت شده در مناطق محروم طی چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر ۷۶ هزار نفر بوده لیكن در مدت شش هفته از اجرای طرح و با توجه به اولویت تعیین شده از سوی بانك مركزی حدود ۸۰ هزار نفر از تسهیلات فوق بهره مند شده اند.
در طول اجرای طرح (شش هفته) و با پرداخت های به عمل آمده، تعداد افراد در صف كه ثبت نام آنان مربوط به قبل از سال ۹۶ بوده است در حال حاضر به ۲۴ هزار نفر كاهش یافته است.
امید است با اجرای طرح، در ابتدای مهرماه سال جاری صرفا افراد ثبت نامی سال ۹۶ (افراد در صف مربوط به سه ماهه دوم سال جاری) در صف دریافت وام قرار داشته باشند.
در طول شش هفته از اجرای طرح، تعداد وام دریافتی از سوی متقاضیان زن ۱۴۰ هزار نفر و متقاضیان مرد ۱۷۰ هزار نفر بوده است بیشترین دریافت كنندگان وام ازدواج در طول این دوره از نظر سنی در بین زنان ۲۰ تا ۲۵ سال و در آقایان بین ۲۵ تا ۳۰ سال سن قرار دارند.
گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری ۳۴۰ هزار نفر در صف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار داشته اند كه در پایان هفته ششم این تعداد به ۲۸۵ هزار نفر در صف كاهش یافته است.
در پایان، بانك مركزی مجددا تاكید می كند كه مزدوجین محترم درصورت تعیین شعبه سریعا برای ارائه مدارك به شعبه تعیین شده مراجعه كنند.
 

1396/06/13
22:00:08
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: ازدواج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است