رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به حذف ارز دانشجویی عنوان كرد

تعیین تكلیف وضعیت ارز دانشجویی تا چند روز آینده، دانشجویان بورسیه نگران نباشند

تعیین تكلیف وضعیت ارز دانشجویی تا چند روز آینده، دانشجویان بورسیه نگران نباشند زارا: رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به بخشنامه بانك مركزی در مورد تامین ارز آزاد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از كشور از ابتدای امسال، اظهار داشت: این تصمیم شامل دانشجویان بورسیه نخواهد شد.


دكتر مجتبی صدیقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام این مطلب به تشریح وضعیت تامین ارز دانشجویی با توجه با تحولات اخیر بازار ارز پرداخت و اظهار نمود: بر مبنای بخشنامه بانك مركزی طی چند سال اخیر، ارز مورد نیاز دانشجویانی كه با هزینه شخصی در خارج از كشور مشغول به تحصیل هستند بر مبنای نرخ مبادله ای تامین می گردد و سازمان امور دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان در دانشگاه های معتبر را تایید و آن را به بانك های عامل(تجارت و سامان) ارسال می كند. این بانك ها هم ارز دانشجویان را تامین می كنند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: بانك های عامل ماهیانه 1000 دلار برای تامین هزینه زندگی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از كشور پرداخت می كنند. البته مبلغی هم بعنوان شهریه به آنها پرداخت می گردد.
دكتر صدیقی اظهار نمود: تابحال هزینه زندگی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج، بر مبنای گواهی های شش ماهه و از جانب بانك های عامل به نرخ مبادله ای تامین می شد، اما از ابتدای امسال بانك مركزی اعلام نمود این ارز بر مبنای نرخ آزاد تامین خواهد شد و این بخشنامه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم هم ارسال شده است.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: با بانك های عامل و بانك مركزی در مورد بخشنامه فوق مذاكراتی هم داشته ایم و هنوز هماهنگی ها بین بانك مركزی و بانك های عامل كامل نشده است. ما پیگیری كردیم و امیدواریم وضعیت هر چه سریعتر مشخص شود تا دانشجویان بتوانند كماكان هزینه های ارزی خویش را به روال قبل دریافت كنند.
وی در مورد تبعات تصمیم بانك مركزی در مورد آزاد شدن نرخ ارز دانشجویی هم اظهار داشت: با اجرایی شدن این تصمیم خانواده های دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از كشور مجبور هستند در مقایسه با قبل هزینه های ریالی بیشتری برای تامین ارز دانشجویان پرداخت كنند.
دكتر صدیقی اظهار داشت: شرایط ارزی كه بانك مركزی در كشور با آن مواجه می باشد سبب شده كه بخشنامه فوق در مورد تامین ارز دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از كشور صادر شود.
وی با تاكید بر اینكه طی چند روز آینده وضعیت ارزی دانشجویی با قطعیت مشخص خواهد شد، اضافه كرد: باید هماهنگی بین بانك مركزی و بانك های عامل برای تامین ارز دانشجویی صورت گیرد تا كماكان گواهی هایی كه از جانب سازمان امور دانشجویان برای دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از كشور صادر گردیده است عملیاتی شود.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: این تصمیم بانك مركزی شامل دانشجویان بورسیه مشغول به تحصیل در خارج از كشور نخواهد شد و فقط دانشجویانی كه با هزینه شخصی تحصیل می كنند مشمول بخشنامه بانك مركزی خواهد شد. ما منتظر هستیم ببینیم وضعیت تامین ارز از جانب بانك مركزی به چه شكلی خواهد بود.1397/01/21
16:54:10
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: ارز , بانك , بورس , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است