اولین كاتد مس در جهان به روش تانك بایولیچینگ تولید شد؛

حضور گسترده بانك پاسارگاد در عرصه های بین المللی

حضور گسترده بانك پاسارگاد در عرصه های بین المللی زارا: عضو هیات مدیره بانك پاسارگاد از افتتاح اولین شعبه خارجی این بانك در آینده نزدیك در هند اطلاع داد و اظهار داشت: این شعبه كارگزار تمام بانك های كشور است.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، مصطفی بهشتی روی در نشستی خبری با اشاره به اینكه بانك پاسارگاد از سال ۸۴ كه وارد عرصه بانكی شد، چشم انداز بلندی را مدنظر قرار داده، اظهار نمود: با كار عملیات داخلی نمی توان به اهداف رسید و باید عملیات بین المللی را هم انجام داد و ابعاد كیفی و استانداردهای بین المللی را مد نظر قرار داد و ضمن توجه به مسئولیت های اجتماعی، با بزرگترین بانك ها رقابت كرد.
وی ادامه داد: باآنكه ما هنوز در فورچون جهانی۵۰۰ قرار نگرفته ایم اما اقدامات بین المللی گسترده ای را صورت داده ایم كه راهكارهای مختلفی را در نظر دارد؛ یكی از آنها باز شدن بافت سهامداری برای بانك ها و یا قرار گرفتن در بازارهای بزرگ جهان است. با وجود تحریم ها اقدامات بین المللی امكان پذیر نبود؛ ازاین رو تصمیم گرفتیم كه موارد داخلی را ارتقا دهیم.
وی با اشاره به رتبه نخست بانك پاسارگاد در میان بانك های كشور در ۶ سال متوالی به انتخاب موسسه معتبر بنكر، انتخاب بعنوان بانك متعالی برای سه سال از جانب موسسه یورومانی و كسب رتبه ۱۶۶ در میان بانك های برتر جهان با وجود نداشتن شعبه در خارج از كشور، اظهار داشت: بر این اساس، این بانك بعنوان تنها بانك برتر ایرانی در خاورمیانه شناخته شده است.
بهشتی روی با تاكید بر این نكته كه با وجود سخت تر شدن تحریم ها، سوئیفت بانك پاسارگاد، همیشه و در بدترین شرایط هم برقرار بوده، ادامه داد: این درحالی است كه روابط كارگزاری ما به علت تحریم ها محدود شده و كل فعالیت های بین المللی سیستم بانكی كند شده بود.
این عضو هیات مدیره بانك پاسارگاد خاطرنشان كرد: بانك پاسارگاد برای جهانی شدن اقداماتی را انجام داده و در كشورهایی حضور می یابد كه شریك تجاری ما هستند و با كشورهایی همراه می گردد كه بانك های دیگر ایرانی به آنجا ورود نكرده باشند.

وی اظهار داشت: بر همین مبنا طرح توسعه شعبه های بانك پاسارگاد در كشور هندوستان در دستور كار است. مجوزهای لازم از مراجع ذی ربط دریافت شده و با رعایت ضوابط و قوانین این كشور، افتتاح این شعبه بانك بزودی صورت خواهد گرفت. وی خاطرنشان كرد: ایران با هند نیم قرن رابطه تجاری دارند، ضمن این كه این كشور دومین خریدار نفت ایران است و كشوری بزرگ به حساب می آید كه سومین اقتصاد بزرگ دنیا است و الان بانك مركزی، وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت خارجه این كشور، صلاحیت فنی و حرفه ای بانك پاسارگاد را برای تأسیس شعبه تایید نموده اند و وزارت كشور هند هم در حال انجام مراحل تایید نهایی است. وی پیش بینی نمود كه شعبه هند بانك پاسارگاد بتواند تا ۶۰ درصد تجارت ایران با هندوستان را در بحث واردات پوشش دهد.
وی با اشاره به اینكه افتتاح این شعبه، نقل و انتقالات پول نفت را بسیار تسهیل می كند، اظهار داشت: علاوه بر بمبئی، بنا به لزوم، شعبه های بانك در دهلی نو و اسلام آباد هم گشایش خواهد یافت. شعبه این بانك در هندوستان با تمامی بانك های ایرانی فعال در عرصه فاینانس و امور ارزی، مراوده خواهد داشت و فعالیت های آن به بانك پاسارگاد محدود نخواهد بود.
وی ادامه داد: بعد از صدور مجوز، فرآیندی باید طی شود كه شامل تدوین و تعریف سیاست ها و مقررات لازم برای شعبه، تشكیل ساختار سازمانی شعبه و انجام گزینش ها است. ضمن این كه برای تكمیل كادر نیروی انسانی شعبه نیاز نیست كه همه آنها از داخل كشور تأمین شود ولی برای ریاست و مدیریت شعبه، نیروهایی را از داخل كشور، به هندوستان اعزام خواهیم كرد. همینطور به محض صدور مجوز، بحث عقد قرارداد با یك شركت حسابرسی و... برای تدوین ساز و كارها و ساختار و سیستم آی تی صورت خواهد گرفت.
به گفته عضو هیأت مدیره بانك پاسارگاد، این بانك بررسی هایی را برای افتتاح شعبه در كشورهای اسپانیا، روسیه، آفریقای جنوبی، ایتالیا و سوسیس انجام داده است. او همینطور از انجام اقدامات در نظام بانكی كشور برای قابل استفاده شدن كارت های شتابی در سیستم بانكی روسیه و حتی تركیه اطلاع داد و اظهار داشت: این كار از نظر فنی، امكان پذیر است و همه پروتكل های رسمی استاندارد آن وجود دارد.
بهشتی روی درباره عملكرد ارزی بانك هم اظهار داشت: این بانك از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه سه میلیارد دلار بروات اسنادی، اعتبارات اسنادی و حواله های صادره داشته كه البته این رقم نسبت به سال قبل تغییر چندانی نداشته اما نسبت به سال های ۹۰ و ۹۱ كاهش داشته كه با تمهیدات اندیشیده شده، پیش بینی می گردد این میزان در سال آتی افزایش خوبی داشته باشد.
در این نشست كه دكتر قاسمی مدیرعامل بانك پاسارگاد هم در انتها جلسه حضور یافت و سال نو را پیشاپیش به همه اصحاب رسانه تبریك گفت، زندیه مشاور مدیرعامل و داوود عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل بانك پاسارگاد هم مطالبی را در زمینه تاسیس شعبه این كشور در هندوستان و همینطور مباحث ارزی مطرح نمودند.

تولید نخستین كاتد مس در جهان به روش تانك بایولیچینگ با حمایت بانك پاسارگاد
از سوی دیگر اولین كاتد مس به روش تانك بایو لیچینگ (استحصال مس با استفاده از باكتری) در مجتمع مس و كاتد مسی شركت بابك مس ایرانی ها در روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1396، با حضور دكتر پورمند مدیرعامل هلدینگ میدكو و جمعی از مدیران و دست اندركاران این پروژه تولید شد.
در این مراسم دكتر مجید قاسمی مدیر عامل بانك پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدكو در تماس تلفنی اظهار نمود: امروز یك روز تاریخی نه تنها برای میدكو بلكه برای كشور ایران است. ایران تنها كشوری است كه توانست با درایت، شجاعت، مدیریت و تلاش مجدانه مدیران متخصص میدكو برای نخستین بار در دنیا به این مهم دست پیدا كند.
همچنین دكتر پورمند در بیانات خود اظهار داشت: امروز روزی تاریخی برای صنعت مس در دنیا است. این مهم، امری است شجاعانه از سوی فرزندان این انقلاب و هدیه ای است به ملت بزرگ ایران و در رأس آنها جناب آقای دكتر قاسمی و گروه مالی پاسارگاد كه همواره با حمایت های بی دریغ ما را مورد لطف و عنایت خود قرار داده اند.
از مزایای اصلی روش تانك بایولیچینگ می توان به حذف كوره های ذوب و در نتیجه كاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همینطور صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در جهت پشتیبانی از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره نمود.


1396/12/22
16:39:40
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: ارز , استاندارد , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است