معاون سازمان سنجش خبر داد

آزمایشی کنکور هوشمند برای اولین بار در بهمن ماه

آزمایشی کنکور هوشمند برای اولین بار در بهمن ماه زارا: خوزستان معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور هوشمند بصورت آزمایشی در دو استان در بهمن ماه امسال آگاهی داد.



دکتر حسن مروتی در گفت و گو با ایسنا، درباب نحوه برگزاری کنکور هوشمند اظهار داشت: هوشمند شدن کنکور سراسری مستلزم اقداماتی است که تعدادی از این اقدامات را باید سازمان سنجش انجام دهد. هم اکنون تعدادی از این کارها انجام شده و آماده هستیم که نخستین کنکور آزمایشی هوشمند بهمن ماه امسال برای متقاضیان اجرا شود.

وی اضافه کرد: کنکور هوشمند در دهه فجر بصورت آزمایشی و محدود در دو استان برگزار می گردد و شرکت در آن به ثبت نام خاصی نیاز ندارد. برگزاری این آزمون آزمایشی برای این است که ببینیم می توان کنکور را به صوت هوشمند برگزار کرد یا نه و نتیجه آن هیچ تاثیری در کنکور اصلی ندارد.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: لازمه این که کنکور سراسری بصورت هوشمند در سراسر کشور اجرا شود این است که در کشور سالن های مجهزی داشته باشیم که این امکان هنوز در کشور فراهم نیست، هر چند امیدواریم تا سال ۱۴۰۳ امکانات آن فراهم گردد.

وی در پاسخ به این که آیا هوشمند شدن آزمون سراسری جلوی تقلب در کنکور را خواهد گرفت؟ عنوان کرد: بله، اساسا بسیار می تواند جلوی تقلب را بگیرد اما خود این هم سازوکارهایی دارد؛ ممکنست راه های دیگری نیز وجود داشته باشد که خدای ناکرده در راه کنکور بتوانند این کار را انجام دهند.





منبع:

1401/11/12
08:56:56
0.0 / 5
242
تگهای خبر: آموزش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است