دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز اردبیل:

دست دلالان و محتکران را از بازار کوتاه می نماییم

دست دلالان و محتکران را از بازار کوتاه می نماییم به گزارش زارا دبیر کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل اظهار داشت: با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی در اردبیل دست دلالان و محتکران را از بازار کوتاه می نماییم.به گزارش زارا به نقل از مهر، علی مجتهدنیا بامداد چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات سطح عرضه شهرستان مشگین شهر در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار نمود: رواج قاچاق در جامعه نتیجه ای جز بیکاری و اختلال در نظام اقتصادی ندارد و کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این حوزه با هیچ گروه و جریانی مماشات نخواهد کرد.
وی ضمن اشاره به این که در شرایط فعلی اقتصاد جامعه، ایجاد آرامش و پیشگیری از تنش وظیفه همگانی مسؤلان است، خاطرنشان کرد: دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل کوچک ترین اقدام مشکوک به قاچاق کالا را رصد می کند و در صورت وجود هرگونه اختلال در بازار عرضه و تقاضا با آن برخورد خواهد نمود.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل ضمن اشاره به این که با ورود یک میلیون دلار کالای قاچاق به کشور، ۱۰۰ هزار نیروی ایرانی بیکار می شود، اظهار داشت: اجرای قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره نیازمند توجه اساسی مسؤلان این حوزه است و اندک غفلتی در این عرصه می تواند سیمای اقتصادی کشور را به هم بریزد.
مجتهدی نیا عادی انگاری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و روزمرگی این رویداد را عامل اصلی اشاعه آن اعلام نمود و اضافه کرد: مسؤلان نباید از کنار کوچک ترین اختلال در نظم اقتصادی با بی تفاوتی رد شوند و هرگاه این گونه اقدامات گرفتار روزمرگی شده و به یک کار روتین در ادارات تبدیل گشته، بیشتر متضرر شده ایم.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل با تقدیر از تمامی دستگاههای متولی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به وظایف دستگاههای متولی اشاره نمود و افزود: با بررسی های صورت گرفته و با عنایت به شرایط حاکم در منطقه و جامعه و با تصویب قانون جدید، با همت و همکاری دستگاههای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی دیگر اجازه نخواهیم داد افراد سودجو و دلال معیشت و زندگی مردم را با احتکار و قاچاق کالاهای اساسی به مخاطره بیندازند.
در این نشست فرماندار شهرستان مشگین شهر هم ضمن اشاره به عملکرد دولت در حذف ارز ترجیحی و ارتباط این مورد با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: اساسا توزیع عادلانه یارانه ها جلوی قاچاق را در جامعه گرفته و شاهد اقتصاد سالم و پاک خواهیم بود.
ایرج بیگدلو در بخش دیگری از سخنان خود افزود: متأسفانه در سالهای گذشته توزیع یارانه ها به شکل عادلانه و مردمی مورد توجه قرار نگرفته و ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برخی مشکلات و نارسایی ها را رقم زده بود که دولت سیزدهم کوشش کرد تا در این عرصه اصلاح ساختاری را انجام دهد.
وی این اقدام را کوشش برای بهبود معیشت مردم و توزیع مناسب و عادلانه یارانه ها اعلام نمود و افزود: هرگونه تغییر با برخی مشکلات در ابتدای حرکت روبه روست و این طرح هم پس از اجرا ابعاد ثمربخشی را خواهد داشت که امیدواریم با همراهی مردم در اجرای این طرح، بتوانیم از نتیجه و خروجی این اقدام سودمند بهره ببریم.


منبع:

1401/02/28
14:01:09
0.0 / 5
209
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است