قدم به قدم تا چاپ كتاب

قدم به قدم تا چاپ كتاب با چاپ آثار خود می توانید اهداف خودرا به درستی معرفی کنید و دیدگاه ها و ارزش های سازمان خودرا برای دیگران به تصویر بکشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، چاپ آثار نماینده سازمان و شرکت شما هستند. با چاپ آثار خود می توانید اهداف خودرا به درستی معرفی کنید و دیدگاه ها و ارزش های سازمان خودرا برای دیگران به تصویر بکشید.
چاپ کتاب
چاپ کتاب یک رسانه تجاری و ماندگار است. در کتابی که چاپ می کنید مشخصات کسب وکار یا شرکت شما با ریزترین جزییات نوشته می شود. هم چنین محصولات و خدماتی که ارائه می دهید در پروسه چاپ کتاب جمع آوری می شود. بعد از نگارش محتوای کتاب و دریافت مجوزهای لازم مانند شابک، فیپا و وزارت ارشاد، نویسنده کتاب را برای چاپ و صحافی در اختیار چاپخانه قرار می گیرد.
مراحل چاپ کتاب
در مرحله اول فایل مربوط به کتاب باید به مراکز چاپ کتاب ارسال شود. چاپخانه فایل کتاب نویسنده را بررسی می کند و اگر نقصی داشته باشد به او گزارش می دهد. در مرحله بعد نویسنده و مرکز چاپ باید در مورد هزینه ها به توافق برسند و قرارداد بین آنها بسته شود. سپس فایل کتاب آماده شده به مرحله لیتوگرافی، چاپخانه و صحافی وارد می شود. درنوردیدن این روند زمانبر است و این زمان برای مباحث علوم انسانی بیشتر خواهد بود.
کتاب در سایزهای مختلفی چاپ می شود. پرکاربردترین سایز موجود برای چاپ کتاب سایز وزیری می باشد که بیشتر کتاب های بازار در این سایز چاپ می شوند. ابعاد قطع وزیری بین ۱۳ در ۲۰ و یا ۲۰ در ۲۶ سانتی متر متغیر است. قطع رقعی برای چاپ کتاب های شعر و رمان مناسب می باشد و اندازه آن به طور معمول ۱۰ در ۱۹ سانتی متر است. قطع رحلی همانطور که از اسمش پیداست برای قرار گرفتن کتاب روی رحل استفاده می شود و ابعاد متغیری دارد. و در آخر قطع خشتی اصولاً به شکل مربع است و برای کتاب نقاشی کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.
نویسنده باید بطور کلی کتاب را مورد بررسی قرار دهد؛ یعنی تعداد صفحات، فونت، تصاویر و طرح جلد کتاب را از قبل مشخص نماید. بهتر است فایل کتاب بصورت تایپ شده در دسترس باشد. قطع یا اندازه کتاب نیز بهتر است از قبل تعیین شود. چونکه اندازه کتاب رابطه مستقیم با هزینه چاپ و تعداد صفحات آن خواهد داشت.
در چاپ کتاب، صفحه بندی، اندازه کتاب، تعداد صفحات و موضوع آن در صفحه بندی کتاب نقش مهمی دارند. متخصصان چاپ کتاب بهترین نوع صفحه بندی را برای کتاب باتوجه به موضوع شما انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که برای کتاب هایی با تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می شود و برای کتاب های تیراژ پایین چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد.
مزایای چاپ کتاب

چاپ کتاب افست
در این نوع چاپ می توان از هر نوع کاغذی استفاده نمود. در این روش چاپی می توان چاپ هایی با تیراژ بالا انجام داد. چاپ افست کتاب در عین باکیفیت بودن بسیار مقرون به صرفه است.
چاپ دیجیتال کتاب
چاپ دیجیتال کتاب بسیار سریع است و برای تیراژهای پایین از این نوع چاپ استفاده می شود. در چاپ دیجیتال کتاب می توان اطلاعات را هنگام پروسه چاپ تغییر داد. چاپ دیجیتال کتاب به چاپ کتاب فوری نیز مشهور است.
اهمیت طراحی در چاپ کتاب
جلد کتاب ویترین آنست و در پروسه چاپ کتاب از اهمیت ویژه ای برخوردارست. انتخاب کتاب باتوجه به جلد آن کار درستی نیست اما افراد بسیاری بر طبق عادت این کار را انجام می دهند.
اگر طرح کتاب توجه آنها را جلب نماید بعنوان و متن آن نیز توجه خواهند کرد. طرح های جذاب جلد کتاب تأثیر بسیاری در فروش کتاب دارد. طراح های باتجربه و حرفه ای در چاپ کتاب می توانند تأثیر به سزایی در فروش کتاب مد نظر داشته باشند.
قیمت چاپ کتاب

چاپ کتاب فواید بسیاری دارد که یکی از مهم ترین آنها کسب درآمد مالی قابل توجه است. قیمت چاپ کتاب بسته به نوع آن متفاوت می باشد. اگر متن کتاب تایپ و یا ویرایش نشده باشد، یک هزینه اضافی باید برای این بخش در نظر گرفته شود. بخش دیگری از هزینه چاپ کتاب به صفحه آرایی و طراحی جلد اختصاص دارد. تعرفه چاپ کتاب کاملاً به قیمت جوهر کتاب، قیمت کاغذ، تعداد صفحات کتاب بستگی دارد. توجه داشته باشید که با چاپ کتاب خود می توانید در کسب وکار خود پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/04/22
16:06:18
0.0 / 5
269
تگهای خبر: ارز , بازار , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است