رئیس دانشگاه تربیت مدرس تاكید كرد

لزوم تشكیل كمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز

لزوم تشكیل كمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز به گزارش زارا رییس دانشگاه تربیت مدرس درباب اجرای برنامه های شورای مدیریت سبز این دانشگاه اظهار داشت: باید یک کمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز تشکیل گردد و از تجربیات سایر دانشگاه ها دراین زمینه استفاده گردد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای راهبری مدیریت سبز این دانشگاه ضمن تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات شورای سبز و اجرائی شدن آنها، اظهار نمود: باید موارد مهمی که اجرای آن به دلیلهای مختلف همچون مشکل بودجه، ناقص مانده مشخص و برمبنای بودجه ابلاغی از طرف معاونت برنامه ریزی دانشگاه، اقدامات لازم جهت تکمیل و اجرائی شدن آنها صورت گیرد. همین طور یک جدول برنامه و اقدام، تعریف گردد و مصوبات دو سال اخیر شورا بررسی و اتمام و اجرائی شدن آنها مورد توجه قرار گیرد و برنامه های جدید مهم و اولویت دار نیز بصورت بسیار محدود تعریف و تصویب شود و با پیگیری مستمر، پیشرفت کارها سریع تر صورت گیرد.
وی اشاره کرد: تفاهم نامه و برنامه های ارتباطی دانشگاه بصورت گزینش شده صورت گیرد و با تقویت اقدامات عملی داخلی دانشگاه از تجربه سایر دانشگاه ها نیز دراین زمینه استفاده گردد.
دکتر احمدی اضافه کرد: کمیته اجرا و نظارت برای پیگیری مصوبات شورای سبز ایجاد شود تا بتوانند بصورت جدی مصوبات کمیته راهبری مدیریت سبز را پیگیری و در صورت نیاز با موارد تخلف برخورد کنند و دراین زمینه قدرت اجرائی داشته باشند. همین طور فهرستی از مصوبات اجرا شده و اجرا نشده تهیه و علل عدم اجرای هر یک از مصوبات مشخص شود تا درباب روش اجرای آن و نیز به پایان رسیدن آنها برنامه ریزی لازم صورت گیرد. همین طور در هر یک از پردیس های دانشگاه یک افسر یا همیار مسئول مدیریت سبز تعیین شود و یک حکم داخلی برای آنها در نظر گرفته شود تا بتواند مسائل را پیگیری کنند و به دستگاه نظارتی دانشگاه پاسخگو باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در این جلسه مجازی، دکتر کرمی دهکردی عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس درباب گرین متریک و تنوع زیستی گفت: طی یک دهه اخیر مباحث پایداری در دانشگاه ها بعنوان یکی از فاکتورهای مهم مسئولیت پذیری دانشگاه ها در نظر گرفته شده است بطوریکه تعدادی از دانشگاه های جهان برنامه راهبردی و کلان خودرا مطابق آرمان های توسعه پایدار طراحی کردند و سندهای مشخصی برای آن طراحی شد.
وی ادامه داد: گرین متریک از سال ۲۰۱۰ فعالیت خودرا برای ساماندهی و تشویق دانشگاه ها برای حرکت به سمت توسعه پایدار و رعایت فاکتورهای توسعه پایدار در دانشگاه ها شروع کرد.
کرمی دهکردی خاطرنشان افزود: فرصت خوبی است تا با دانشگاه هایی که در حوزه مدیریت سبز کارهایی را داشته اند، همکاری نماییم و در جهت تحقق فاکتورهای گرین متریک در دانشگاه که در امتداد فاکتورهای تعیین شده از طرف وزارت علوم نیز هست، گام های موثری برداریم.
عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس پیشنهاد کرد: کارگاهی بصورت مشترک از طرف دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه زنجان، گرین متریک (دانشگاه دولتی اندونزی) و وزارت علوم اجرا شود و از سایر دانشگاه ها نیز در این کارگاه آموزشی دعوت شود و در آن مباحث گرین متریک و راهبردها و فاکتورهای آن و نیز شاخص ها و فعالیت ها و سیاست های وزارت علوم تبیین گردد که این مساله می تواند به حرکت و نقش آفرینی هرچه بیشتر دانشگاه های ما در سطح ملی و بین المللی کمک نماید.
وی با اشاره به عضویت دانشگاه در بخش آکادمیک سازمان ملل متحد اشاره کرد: بخش آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) از سال ۲۰۱۰ فعالیت خودرا شروع کرد و آغازی برای متحد کردن موسسات آموزش عالی سراسر جهان، در امتداد هدف مشترک استفاده از تحقیقات علمی، پژوهش و آموزش دانشگاهی، برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و ماموریت های سازمان ملل است و حدود ۱۵۰۰ دانشگاه عضو آن هستند و خوشبختانه با موافقت شورای بین الملل دانشگاه، حمایت رئیس و مسئولان دانشگاه و پیگیری های صورت گرفته، دانشگاه تربیت مدرس به عضویت آن درآمد و امیدواریم بتوانیم نقش آفرینی خوبی در آن داشته باشیم.
منبع:

1400/04/08
12:45:34
0.0 / 5
159
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , زمینه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است