معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر:

پذیرش در خوابگاه ها بصورت فازبندی خواهد بود

پذیرش در خوابگاه ها بصورت فازبندی خواهد بود به گزارش زارا معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه خوابگاه های این دانشگاه در دوران شیوع ویروس کرونا تعطیل نبودند، اظهار داشت: شرایط خوابگاه ها حدودا هر 45 روز یک دفعه بصورت فازبندی تغییر می کند.


دکتر جواد شکرالله مغانی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: خوابگاه های ما تعطیل نیستند و فقط ظرفیت ها کم شده است. بدین سان هم اکنون اتاق هایی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده، بصورت تک نفره است.
وی افزود: دانشجویان تحصیلات تکمیلی و آن دسته از دانشجویانی که پروژه آنها تجربی است و باید در دانشگاه باشند، در خوابگاه ها حضور دارند ولی با کاهش ظرفیت ها، هر ۴۵ روز یک دفعه با توحه به اوضاع و احوال دانشجویان در اسکان ها تجدید نظر می شود و شرایط بصورت فازبندی تغییر پیدا می کند. بعنوان مثال دانشجویانی که دفاع آنها تمام شده و نیاز به حضور برای پروژه های خود ندارند، از خوابگاه ها خارج می شوند و دانشجویان جدید جایگزین آنها می شوند.
دکتر مغانی راجع به چگونگی انتخاب دانشجویان برای پذیرش در خوابگاه ها اظهار داشت: در حالت عادی و روزهای پیش از کرونا ظرفیت اتاق های خوابگاه های ما تا ۴ نفر هم بود ولی باتوجه به شرایط پس از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی اتاق ها تک نفره ارائه می شوند و ظرفیت اسکان به حدود ۱۰۰۰ نفر رسیده است. دانشجویان حائزشرایط حضور در خوابگاه ها نیز از نظر پورتال و استاد راهنما به ما معرفی می گردند و سپس بنا به شرایط، استقرار دانشجویان در خوابگاه انجام می شود.
وی افزود: شرایط آموزشی دانشجویان باید به نحوی باشد که مجبور به حضور در دانشگاه باشند و اگر شرایط آزمایشگاهی و پروژه ای آنها طوری باشد که باید در دانشگاه حضور داشته باشند، امکان حضور آنها وجود دارد ولی اگر دانشجویی امکان فعالیت بصورت کامپیوتری را داشته باشد و یا پروژه ای مطالعاتی داشته باشد، ضرورتی برای حضور وی در شهر تهران نیست. پس خوابگاه به این دسته از دانشجویان تعلق نمی گیرد. البته این دانشجویان هم بوسیله فضای مجازی با اساتید خود در ارتباط هستند.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اجرای طرح غربالگری کرونا در این دانشگاه، اضافه کرد: شرط اولیه حضور دانشجویان در خوابگاه ها، غربالگری آنهاست. ما برای دانشجویانی که برای نخستین بار در این چند وقت اخیر از شهرهای دیگر به تهران می آیند، طرح غربالگری را انجام می دهیم و پروسه چکاپ پزشکی برای آنها باید صورت گیرد تا در صورت منفی بودن تست کرونا آنها، در خوابگاه استقرار یابند.
وی در این رابطه افزود: دانشجویانی که در خوابگاه ها مستقر می شوند، هر یک یا دو هفته یک دفعه در مرکز بهداشت تست کرونا می دهند تا برای باقی افرادی که در خوابگاه هستند، مشکلی ایجاد نشود.
دکتر مغانی راجع به قرنطینه دانشجویان کرونا مثبت اشاره کرد: خوشبختانه تا حالا با چنین موردی مواجه نشده ایم ولی در صورت مثبت بودن تست کرونای دانشجو، مرکز بهداشت دانشگاه اقدامات لازم را انجام می دهد و قرنطینه انجام می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در آخر با اعلان اینکه ما شدیدا تلاش می نماییم خوابگاه ها برای مهر ماه آماده باشند، عنوان کرد: امیدواریم برای مهر ماه، افزایش طرفیتی که در نظر گرفته ایم را اعمال نماییم. سال قبل یکی از خوابگاه های ما بصورت کامل بازسازی شد و در ادامه و در دو تا سه ماهه آتی ما اقداماتی برای تجهیز خوابگاه ها انجام خواهیم داد. سلف دانشجویی نیز تا مهر ماه از ساختمان قبلی به قسمتی جدید منتقل خواهد شد تا با حضور مجدد دانشجویان در مهر ماه پیش رو، مشکلی برای دانشجویان وجود نداشته باشد.
منبع:

1400/03/09
20:47:50
0.0 / 5
344
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است