كمك میلیاردی یك صندوق نیكوكاری به دانشگاه تهران

كمك میلیاردی یك صندوق نیكوكاری به دانشگاه تهران زارا: صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری بیش از دو میلیارد و 400 میلیون تومان به بخش های مختلف کارهای دانشگاه تهران کمک کرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، بنیاد حامیان دانشگاه تهران ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری در ضمن دو سال قبل این مبلغی بیش از ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان در پشتیبانی از ۱۰۳۶ دانشجوی برتر، آموزش از راه دور، بهداشت و درمان و تجهیز واحدهای دانشگاه تهران اختصاص داده شده است.
از خرداد سال ۱۳۹۷ تا اختتام اسفند ۱۳۹۹، منافع حاصل از صندوق نیکوکاری معادل ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۳۶۰ تومان بوده است، که این منافع حاصله از صندوق در بازه زمانی در بخش های مختلف تخصیص یافته است.
بورسیه ۳۹۸ دانشجوی برتر دانشگاه تهران به مبلغ ۵۲۸ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، پشتیبانی از ۶۳۹ دانشجوی متقاضی دانشگاه به مبلغ ۸۴۶ میلیون و ۲۸ هزار تومان، پشتیبانی از ایده های کارآفرینانه دانشجویان دانشگاه به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان، تجهیز و بهسازی ساختمان های دانشگاه به مبلغ ۶۱۷ میلیون و ۹۱۸ هزار تومان، پشتیبانی از صندوق مددکاری دانشگاه تهران به مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، پشتیبانی از نشریات علمی دانشجویی دانشگاه تهران به مبلغ ۸۵ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان و پشتیبانی از بهداشت و درمان به مبلغ ۱۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان همچون کمک های صندوق نیکوکاری در دانشگاه تهران به دانشجویان و کارهای دانشگاه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، صندوق نیکوکاری دانشگاه با حمایت خیّرینی از دانش آموختگان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و سایر دوست داران دانشگاه تهران، در سال ۱۳۹۵ با نیت پشتیبانی از دانشجویان و دانشگاه تهران افتتاح شد و در خرداد سال ۱۳۹۷ مدیریت اجرای صندوق به بنیاد حامیان دانشگاه تهران سپرده شد.
هدف اصلی تأسیس این صندوق، جمع آوری کمک های اشخاص خیّر و نیکوکار و تشکیل سبدی از دارایی های آنان است. این سبد به نحوی مدیریت می شود که منافع حاصل از آن در امور نیکوکارانه ای از قبیل کمک هزینه خرید کتاب، کمک هزینه انتشار مجلات علمی پژوهشی داخلی و بین المللی، پشتیبانی از تحصیل دانشجویان ممتاز، حمایت مالی از پایان نامه های ممتاز، پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان واجد شرایط، تامین معاش دانشجویان واجد شرایط و نیز کمک به تجاری سازی دانش صرف شود.
همین طور صندوق «سرمایه گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران» نخستین صندوق نیکوکاری دانشگاهی، یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت و دارای سود تضمین شده است.
منبع:

1400/02/13
10:47:12
0.0 / 5
315
تگهای خبر: آموزش , برتر , بهداشت , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است