با هدف آموزش سیاستگذاران كشورهای فارسی زبان؛

دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی

دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی برای سیاستگذاران کشورهای فارسی زبان توسط مرکز همکاریهای بین المللی اکسفورد وابسته به دانشگاه ازاد اسلامی واحد اکسفورد از ۲۶ اردیبهشت برگزار می گردد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی (EPPC) از سری دوره های مرکز همکاریهای بین المللی آکسفورد (OICC) است که با هدف آموزش سیاستگذاران کشورهای فارسی زبان و ایجاد آمادگی در آنها برای عمل در محیط های واقعی سیاستگذاری برگزار می گردد.
مهلت ثبت نام جهت شرکت در این دوره تا 20 اردیبهشت است و علاقه مندان می توانند از راه سایت ‏www.oicc.uk ثبت نام کنند.
این دوره از مجموعه فرایندهای سیاستگذاری عمومی اجرایی(EPPPC) است و در 3 سطح برگزار می گردد. اولین دوره از سطح یک(دوره مقدماتی)، از 26 اردیبهشت به صورت آنلاین برگزار می گردد و به مدت 3 ماه ادامه خواهد داشت.

در این دوره علاوه بر آموزش نظری، موردکاوی های سیاستی(کیس های واقعی)، در چارچوب آزمایشگاه های سیاستی توسط سیاستمداران و سیاستگذاران ارشد و با ایفای نقش توسط شرکت کنندگان عرضه و توسط اساتید سیاستگذاری تحلیل خواهد شد.
با عنایت به این که دانش سیاستگذاری عمومی دانشی فرا رشته ای و فرابخشی است در این دوره حوزه وسیعی از دانش ها از زیست شناسی و عصب شناسی شناختی تا علوم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مورد توجه قرار خواهد گرفت و علاوه بر تدریس مقدمات بنیادین و نظریه های سیاستگذاری، مورد کاوی هایی در حوزه روابط بین الملل، سیاست خارجی، سیاست آموزشی، سیاست اقتصادی، سیاست ارتباطات جمعی و رسانه، سیاست محیط زیست، سیاست سلامت و رفاه اجتماعی و سیاست توسعه تحلیل می شود..
در دوره مقدماتی که نخستین سطح از دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی می باشد اصول و فرایندهای اساسی سیاستگذاری، شامل نظریه ها، ابزارها و برنامه های اصلی معرفی می شود. همینطور این دوره سه حوزه سیاستگذاری عمومی، نهادی-بنگاهی و محتواگرا و 4 سطح سیاستگذاری از کلان تا خرد را از هم متمایز می کند و رابطه روشنی را بین رویکردهای تحلیل سیاست توصیفی، تحلیلی و تجویزی عرضه می کند..
این دوره شامل 3 پودمان است و هر پودمان در 4 هفته (12 جلسه 60 تا 90 دقیقه ای) عرضه می شود و گواهینامه انتهای دوره به دو زبان فارسی و انگلیسی از جانب مرکز همکاریهای بین المللل آکسفورد عرضه خواهد شد.
رصد اشتغال دانشجویان سیاستگذاری عمومی در کشورهای آسیای میانه و آسیای جنوب غربی -فارسی زبان- نشان داده است که فارغ التحصیلان این رشته امکان چندانی برای ورود به مناصب سیاسگذاری در دولت ها بعنوان سیاستگذار یا تحلیلگر سیاست را ندارند. تعدادی اندکی از این دانشجویان هم استاد می شوند و به دانشجویان دیگر تدریس می کنند در حالیکه فرصت تجربه در میدان سیاستگذاری را پیدا نمی کنند. از طرفی سیاستگذاران عمومی و سیاستمداران هم معمولا از علوم سیاستگذاری و تحلیل سیاست بی بهره اند و تجربه های عملی آنها پشتوانه نظری ندارد و منجر به غنی سازی علوم سیاست نمی گردد. از همین رو این دوره برای پر کردن شکاف میان علوم سیاستگذاری و سیاستگذاران تدوین شده است.
دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی برای افرادی که در زمینه سیاستگذاری یا تحلیل سیاست های عمومی فعالیت می نمایند طراحی شده است. سیاستگذاران، مدیران ارشد و میانی، کارگزاران دولتی، کارشناسان سازمان های غیردولتی و افراد فعال در سازمان های دولتی و بخش های مدنی همچون افرادی هستند که این دوره برای آنها موثر و مفید خواهد بود..
همینطور این دوره برای افرادی مفید می باشد که قصد دارند از راه تعامل با افراد همفکر، کارشناسان اجتماعی، صنعت و رهبران اندیشه، به درک بهتری از نقش های خود در حوزه سیاسگذاری برسند. این امر همینطور در مورد متخصصان طیف وسیعی از صنایع همچون افراد سازمان های غیرانتفاعی مشاوره و اتاق های فکر که می خواهند با سیاست های عمومی تعامل داشته و از ارزیابی تاثیرات مبتنی بر شواهد استفاده کنند مصداق دارد. این دانش و مهارت می تواند سیاستگذاران را راهنمایی کرده و تأثیر تحلیل گران در تصمیم گیری سیاستگذاری را افزایش دهد.
دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی با همکاری کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف و پژوهشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد.
منبع:

1400/02/11
16:19:32
0.0 / 5
333
تگهای خبر: آموزش , ارز , اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است