رئیس مركز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم اعلام كرد

تایید و اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی

تایید و اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی به گزارش زارا رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم تحقیقات و فناوری از اجرای همسان سازی حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیئت علمی غیربالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همینطور تغییر تاریخ اجرای مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم اطلاع داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا باقری ضمن بیان این مطلب، جزئیات و روند این دو مبحث را شرح داد و اظهار داشت: مبحث همسان سازی حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با نخستین نامه نگاری رسمی وزیر علوم، در تاریخ ۰۲/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ با معاون اول رئیس جمهوری آغاز و در لایحه‌ی بودجه سال ۱۳۹۹ اعتباری برای آن پیشبینی شد که پس از رفت و برگشت لایحه از مجلس به دولت، به علت محدودیت منابع در بودجه، حذف شد.
وی ادامه داد: ملاقات ها، مکاتبات و پیگیری های مختلف مسؤلان و مدیران ارشد وزارت و تشکّل های صنفی با مقامات مختلف کشور و حمایت های پرارزش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پارسال ادامه یافت و به درج آن در بند "و" تبصرة "۲" قانون بودجة سال ۱۴۰۰ انجامید.
دکتر باقری ضمن تشکر و قدردانی از افرادی که در به ثمر نشستن این مهم در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی همکاری کردند، عنوان کرد: چگونگی اجرای همسان سازی در قالب قانون با تشکیل کارگروهی با مسئولیت مرکز هیئت های امنا و هیئت های ممیزه و با حضور برخی از معاونان ستادی وزارت و بعضی از رؤسای دانشگاه ها با بررسی ضوابط و مقررات موجود در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نظرخواهی از دانشگاه ها و تشکل های صنفی اعضای هیات علمی و هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه برای نحوه تأمین اعتبار، پیش نویس مصوّبات را برای پیشنهاد به وزیر علوم آماده کرد.
وی افزود: خوشبختانه این مورد امروز نهایی شد و با تایید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاهها برای قرار دادن ان در دستور کار هیات های امنا ابلاغ گردید.
رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه همینطور از تغییر تاریخ اجرای مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اطلاع داد و اظهار داشت: با مکاتبات مختلف وزیر علوم، تاریخ اجرای مصوبه افزایش ۵۰% حقوق کارمندان از ۰۱/‏۱۱/‏۹۹‬ به ۹۸/۱۲/۰۱ اصلاح می شود.
وی ادامه داد: الان با عنایت به دریافت مجوزهای قانونی، مقرر شده است، پرداخت آن از محل اعتبارات مانده های سنواتی و درآمدهای اختصاصی مؤسسات ذی ربط، بعد از تصویب در هیئت های امنا، صورت گیرد.
دکتر باقری افزود: بدیهی است با این مجوز قانونی، مؤسساتی که از اعتبارات مانده های سنواتی و درآمدهای اختصاصی برخوردار می باشند، می توانند با انجام فرآیندهای مربوطه این اقدام را بعمل آورند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، او در آخر از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر نوبخت و همکاران ایشان بخاطر حمایت های ارزشمند و همینطور از کلیه اعضای محترم هیات علمی و کارکنان عزیز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به خاطر صبوری و همراهی هایی که در این راه صرف کردند، تشکر و قدردانی کرد.
منبع:

1400/02/09
20:50:49
0.0 / 5
96
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است