بهسازی و بازسازی ۴ خوابگاه مجردی در سال ۱۴۰۰ با مشاركت خیرین

بهسازی و بازسازی ۴ خوابگاه مجردی در سال ۱۴۰۰ با مشاركت خیرین به گزارش زارا معاون دانشجویی دانشگاه تهران اظهار داشت: در طرح ارتقاء کیفیت خوابگاه ها، بهسازی و بازسازی ۴ خوابگاه مجردی در سال ۱۴۰۰ با همت و مشارکت خیرین را در دستور کار قرار داریم و میزان مشارکت خیرین در این طرح ها ۳۰ درصد است، سهم مشارکت دانشگاه هم ۳۰ درصد بوده و صندوق رفاه دانشجویان هم ۴۰ درصد باقی مانده را کمک خواهد نمود.


دکتر سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب در مورد روند بهشازی خوابگاه های این دانشگاه و نحوه مشارکت خیرین در این امر خدا پسندانه اظهار نمود: بنیاد خیریه مرحوم جمالزاده حمایت بخش عمده ای از ساخت یک خوابگاه را بر عهده گرفته و ان شاءالله این خوابگاه تا تیر ماه سال جاری افتتاح می گردد.
وی ادامه داد: بنیاد حامیان پردیس فنی دانشگاه تهران هم ساخت یک خوابگاه ۱۷۲ نفره را از بهمن ماه ۱۳۹۹ شروع کرد و امید می رود بتوانیم این خوابگاه را تیر یا مردادماه سال جاری افتتاح نماییم.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه تصریح کرد: هم چنین نوسازی، بازطراحی و راه اندازی فضاهای جدید «ورزشی- فرهنگی» ۴ خوابگاه از خوابگاه های سطح شهر به وسعت ۷۱۰۰ مترمربع با کمک خیرین، بنیاد حامیان فنی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف و با کمک گرفتن از اعتبارات دانشگاه در حال اجراست که تا آخر اردیبهشت ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر حبیبا افزود: هم چنین در حوزه فعالیتهای دانشگاه سبز با کمک یکی از خیرین طرح جمع آوری شاخه و برگ درختان در سازه ای مخصوص و تجمیع آنها تحت شرایط خاص صورت گرفته و روش های متعدد و تبدیل شاخه و برگ ها به کود انجام می شود.
وی ادامه داد: کود حاصل از این فرایند یکی از مرغوب ترین کودهای حاوی منیزیم و فسفات است که بخش زیادی از کود طبیعی مورد نیاز مصارف گل کاری، پوشش گیاهی و فضای سبز کوی دانشگاه و سایرخوابگاه های تابعه را تأمین خواهد نمود.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره برنامه های این دانشگاه برای جلب مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز و بازسازی خوابگاه ها اظهار داشت: طرح ایجاد شبکه حامیان کوی دانشگاه را سال جاری در دستور کار قرار دادیم و جلساتی هم به این منظور برگزار کرده ایم و از همه دانش آموختگانی که در کوی دانشگاه ساکن بوده اند و الان هم علاقمند هستند که ادای دین کنند و محل اسکان آینده سازان کشور را اراتقاء و توسعه دهند دعوت می نماییم در حوزه های ساخت خوابگاه، خرید تجهیزات و طرح دانشگاه سبز و... ما را همراهی کنند.
دکتر حبیبا خاطرنشان کرد: دانشگاه ها نهاد علم هستند و در توسعه کشور تلاش وافری دارند به طور طبیعی بهترین فرزندان و نخبگان این مرز و بوم در محیط های دانشگاهی مشغول تحصیل هستند که بخش عمده ای از این دانشجویان در محیط های خوابگاهی زندگی می کنند و حتما آینده کشور در اختیار آنها خواهد بود.
وی ادامه داد: تأمین رفاه و آسایش این دانشجویان نتایج خیلی خوب و مثبتی می تواند برای کشور به همراه داشته باشد. از طرفی هم اعتبارات مالی در نهادهای دولتی محدود است بخصوص در حوزه خوابگاه های دانشجویی که دارای ساختمان ها، ابنیه و تجهیزات بسیار فرسوده و قدیمی بوده و گاهی ۶۰ یا ۷۰ سال قدمت دارند و نیازمند بهسازی و بازسازی و تأمین تجهیزات هستند که البته در کنار این موارد تعدادی ساختمان های جدید هم باید راه اندازی شوند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: طبیعتاً اعتبارات اندک دولتی نمی تواند کمکی حائز اهمیتی به ما باشد، فلذا حضور خیرین همانطور که پیشتر و در سالهای دور در حوزه ساخت مسجد و مدرسه فعال بوده اند، حالا نیازمند تلاش و همت آنها هستیم تا در حوزه خوابگاه سازی و تأمین تجهیزات خوابگاه دانشجویی و حتی شرکتهای دانش بنیان مشارکت و جامعه علمی کشور را همراهی کنند.
دکتر حبیبا با بیان اینکه برای سال آتی با یکی از خیرین مذاکراتی برای ساخت ۱۱۰ واحد برای دانشجویان متأهل انجام شده و پیگیر هستیم، اظهار داشت: هم چنین با یکی دیگر از خیرین در مورد بازسازی خوابگاه متأهلین جلال آل احمد صحبت شده و ایشان موافقت خویش را اعلام نموده است که امید می رود در سال آتی شاهد بازسازی این خوابگاه باشیم.
وی ادامه داد: در طرح ارتقای کیفیت بهسازی و بازسازی ۴ خوابگاه مجردی هم در سال ۱۴۰۰ با همت و مشارکت خیرین در دستور کار قرار داریم. میزان مشارکت خیرین گرامی در این طرح ها ۳۰ درصد است. هم چنین در این طرح دانشگاه هم ۳۰ درصد و صندوق رفاه دانشجویان هم ۴۰ درصد باقی مانده را کمک خواهند کرد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ما پیگیریم در سال آتی در مورد تأمین برخی کالاهای مورد نیاز اتاق های دانشجویی از قبیل یخچال، کولر، تختخواب، میز و صندلی، پرده، موکت، ماشین لباسشوئی جذب مشارکت خیرین را داشته باشیم.
منبع:

1400/02/07
18:33:48
0.0 / 5
326
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , كالا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است