فروش انواع كابل فیبر نوری معتبرترین مراكز كدام است؟

فروش انواع كابل فیبر نوری معتبرترین مراكز كدام است؟ زارا: بانک فیبر نوری و شبکه بعنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید تجهیزات شبکه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، در نظر دارد احتیاجات مربوط به مخابرات و تجهیزات وابسته به آن مرتفع کند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، کابل فیبر نوری یکی از ضروری ترین اجزای شبکه فیبر نوری شمرده می شود. کابل فیبر نوری در حالت کلی به دو دسته تک حالته (Single mode) و چند حالته تقسیم می شود و از اجزای اساسی برای اجرای شبکه فیبر نوری است.
کابل فیبر نوری تک حالته بطور مستقیم و بدون هیچ شکستی نور را عبور می دهد. منبع نوری این دسته از کابل ها لیزر است و شدت نور بالایی دارند. قطر هسته این کابل ها برابر با ۹ میکرومتر است و همین طور کابل های تک حالته تا سرعت ۱۰۰ مگابایت را برای مسافت ۱۰۰ کیلومتری پشتیبانی می کنند. اما کابل های چندحالته خود مشمول انواعی می شود که در ادامه به انواع کابل فیبر نوری می پردازیم.
انواع کابل فیبر نوری چند حالته (Multi mode)
منبع نوری این دسته از کابل ها LED ها هستند و قطر هسته این کابل ها در قیاس با کابل های فیبر نوری تک حالته بسیار بیشتر است و برابر با ۵۰ یا ۶۲ الی ۱۰۰ میکرومتر است. همانطور که گفتیم منبع نوری این دسته از کابل ها ال ای دی ها هستند که نور را در پرتوهایی گوناگون با طول موج های مختلف منتشر می کنند. لازم به ذکر است که این پرتوها بسته به نوع کابل به اشکال مختلفی منتشر می شوند.
کابل های چندحالته می توانند تا سرعت ۱۰۰ مگابایت با ۲ کیلومتر مسافت را پاسخگو باشند اما در سرعت های بالاتر مانند سرعت های گیگابایتی، کابل های چندحالته در حدود ۳۰۰ متر و ۵۵۰ متر را پشتیبانی می کنند.
انواع کابل فیبر نوری کدام است؟
در تقسیم بندی های جزئی تر، کابل های تک حالته به دو دسته OS۱ و OS۲ تقسیم می شوند که تفاوت هر یک در طول موج و نحوه انتشار نور در هسته کابل است. کابل های چندحالته اما به پنج دسته OM۱، OM۲، OM۳، OM۴، OM۵ تقسیم می شوند که در مورد هر دسته بندی تکنولوژی های خاصی در تولید و طراحی دخیل است.
برای مثال در کابل های OM۱، OM۲ نور با برخورد به دیواره clad گرفتار شکستگی شده و طول کابل را طی می کند. به تکنولوژی ساخت این دسته از کابل های فیبر نوری، step-index گفته می شود.
در مورد بقیه دسته ها اما وضعیت متفاوت می باشد. دسته های OM۳، OM۴، OM۵ با تکنولوژی Graded-index تولید می شوند. در این کابل ها نور بطور متوالی و چند باره گرفتار شکست می شود و هنگامی که نور به پوشش clad برخورد می کند، با ضریب شکست و انحراف بسیار کمی در طول کابل منتشر می شود.
به این تکنولوژی که کابل های OM۳، OM۴، OM۵ با آن ساخته می شوند، تکنولوژی فیبرهای متحد المرکز نیز گفته می شود.
در بخش قبل به انواع کابل فیبر نوری در بحث از هسته و تکنولوژی ساخت پرداختیم و در اینجا می خواهیم به انواع پوشش کابل فیبرنوری و خصوصیات هریک اشاره نماییم.
کابل های فیبر نوری از لحاظ قرار گرفتن تارها، خصوصیات پوششی و موارد دیگر در سه دسته عمده تقسیم بندی می شوند. اینها عبارتند از:
* داخل ساختمانی (Indoor) یاTight Buffer
* بیرون ساختمانی (Outdoor) یا Loose Tube
* درون و بیرون ساختمانی (Indoor & Outdoor)
کابل های داخل ساختمانی (Indoor) یاTight Buffer
این دسته از کابل ها جهت کاربردهای درون ساختمانی به کار می روند. پوشش این کابل ها Tight Buffer است که رشته نخ هایی هستند که به دور کابل پیچیده شده اند.
قطر این روکش ۹۰۰ میکرومتر است و بطور مستقیم روی فیبر قرار می گیرد و از ضربه های کوچک به فیبر جلوگیری می کند.
سه نوع کابل Tight-Buffer وجود دارد که عبارتند از:
* Breakout: در این دسته از کابل ها برای هر فیبرنوری با مکانیزم بافرینگ سخت، یک پوشش جداگانه وجود دارد.
* Mini-Breakout: در این دسته از کابل ها یک پوشش واحد کل فیبر نوری را حفاظت می کند.
* Zip Cord: از این دسته برای ساختن پچ کورد استفاده می شود.
کابل های بیرون ساختمانی (Outdoor) یا Loose Tube
این دسته از کابل ها با پوشش Loose tube ارائه می شود و در بیرون ساختمان ها و فضاهای باز به کار می رود. در این دسته از انواع کابل فیبر نوری، کابل ها با یک تیوب پلاستیکی به صورتی قرار می گیرند که آزادانه امکان حرکت داشته باشند.
فضای آزادی که درون تیوب ها وجود دارد برای جلوگیری از نفوذ رطوبت با یک نوع ژل تیروکسن پر می شود. در کابل های Loose-Tube به سبب آن که تارهای فیبر در داخل تیوب شناور هستند، نیروهای مکانیکی بیرونی تاثیر کمی روی تارهای فیبر درون تیوب دارند. بنا بر این این کابل ها معمولاً در مقابل فشارهای بیرونی مقاوم تر هستند.
دو نوع Loose Tube کابل وجود دارد که عبارتند از:
* تیوب مرکزی (Central-Tube)
* تیوب رشته ای (Stranded-Tube)
کابل های درون و بیرون ساختمانی (Indoor & Outdoor)
این دسته از کابل ها هم در داخل و هم خارج از ساختمان استفاده می شوند و تعدادی از خاصیت های کابل های Indoor و Outdoor را دارند.
این کابل ها بسته به اینکه به کدام یک از انواع Loose-Tube و Tight-Buffer نزدیک تر باشند شامل دسته های زیر می شوند:
* Steel Wire Armored: این دسته از کابل ها برای داکت ها، تونل ها یا شیارها مناسب هستند و مستقیماً بصورت فنی کاربرد دارند.
* Mini-Breakout: این دسته از انواع کابل فیبر نوری، برای Backbone ساختمانی و خارجی و کابل کشی افقی به کار می آید. و نصب این نوع از کابل ها در داکت، تونل و شیارها آسان و سهل است و بصورت دفنی کاربرد ندارد.
* Anti-Rodent: این دسته از انواع کابل فیبر نوری، بمنظور Backbone ساختمانی و خارجی و کابل کشی افقی به کار می آید. و نصب این نوع از کابل ها در داکت، تونل و شیارها آسان و سهل است و بصورت دفنی کاربرد ندارد.
بانک فیبر نوری و شبکه بعنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید تجهیزات شبکه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، در نظر دارد احتیاجات مربوط به مخابرات و تجهیزات وابسته به آن مرتفع کند و از طرف دیگر هدفِ بالابردن دانش جامعه در حوزه مهندسی را در سر می پروراند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات می توانید به سایت بانک فیبر نوری و شبکه مراجعه کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/01/14
22:59:44
0.0 / 5
403
تگهای خبر: بانك , برتر , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است