معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبر داد

بهره برداری از یك خوابگاه دانشجویی تا آخر فروردین

بهره برداری از یك خوابگاه دانشجویی تا آخر فروردین به گزارش زارا معاون دانشجویی دانشگاه تهران ضمن اشاره به بهره برداری از یکی از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه تا آخر فروردین ماه اطلاع داد و اظهار داشت: خوابگاه دوم با ظرفیت حدود ۱۷۶ نفر که با کمک بنیاد حامیان دانشکده فنی در حال ساخت است و حداکثر تا آخر شهریورماه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.


دکتر سعید حبیبا در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب از افتتاح یکی از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه تهران در فروردین ماه اطلاع داد و اظهار نمود: ظرفیت یکی از این خوابگاه ها حدود ۳۰۰ نفر است که با استانداردهای روز همچون سیستم تصفیه آب خاکستری و هوشمندسازی موتورخانه که در فروردین ماه جاری ساخت آن به اتمام خواهد رسید و آماده بهره برداری خواهد شد و خوابگاه دوم با ظرفیت حدود ۱۷۶ نفر که با کمک بنیاد حامیان دانشکده فنی در حال ساخت است که حداکثر تا آخر شهریورماه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
ایشان در ادامه اضافه کرد: ارتقاء و توسعه مجموعه های خوابگاهی و استانداردسازی فضاهای خوابگاهی با عنایت به شرایط پیش آمده و عدم حضور دانشجویان در خوابگاه ها، امکان بازسازی و نوسازی فضاهای خوابگاهی را فراهم نمود. در این راستا بیشتر از ۷۰۰۰ مترمربع بنای خوابگاهی در دست بازسازی و نوسازی است که عمده این بازسازی ها در خوابگاه های سطح شهر در حال انجام می باشد که بعضی از آنها جزو ساختمان هایی بودند که در طرح توسعه به تملک دانشگاه درآمده اند و احتیاج به بازسازی و استانداردسازی داشتند. فضای فرهنگی و ورزشی خوابگاه ها هم افزوده شده است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران به تشریح وضعیت خوابگاه های دانشجویی که عموماً از نظر رده بندی در سطح پنج هستند، پرداخت و اظهار داشت: برنامه ارتقاء خوابگاه ها با رویکرد «کیفی سازی و کارآمدی» و با همکاری خیرین (۳۰ درصد)، دانشگاه تهران (۳۰ درصد) و صندوق رفاه کشور (۴۰ درصد) طراحی شده است که امیدواریم این طرح که در پنج خوابگاه در حال اجراست تا بهمن ماه سال جاری به پایان برسد.
دکتر حبیبا همینطور از برنامه دانشگاه تهران برای بازسازی خوابگاه های سطح شهر این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: با کمک خیرین مقرر است ۶ هزار و ۵۰۰ متر از این خوابگاه ها را بازسازی نماییم که خوابگاه های قدس، رودکی و شهدای دانشجو سه خوابگاه سطح شهر و خوابگاه متاهلین جلال آل احمد از اسفند گذشته مورد بازسازی قرار گرفتند و اردیبهشت ماه سالجاری به اتمام می رسند.
دکتر حبیبا، ضمن اشاره به اینکه کرونا با وجود محدودیت ها و تلخی ها، واقعیتی است که همگان آنرا پذیرفته اند، اضافه کرد: دانشگاه به رغم وجود این مشکل، لحظه ای آموزش و پژوهش را تعطیل نکرده است و با بسیج تمام امکانات شرایطی را فراهم نمود تا آموزش و پژوهش از راه دوره های مجازی ادامه یابد و یک لحظه هم متوقف نشود و این افتخاری برای دانشگاه تهران و سایر دانشگاه های کشور است.
وی عرضه خدمات مددکاری و مشاوره برای همه دانشجویان نیازمند را از فعالیتهای معاونت دانشجویی در زمان انتشار کرونا توصیف کرد و اظهار داشت: دانشجویان در این بحران به شدت نیازمند مشاوره و دریافت خدمات بهداشت روان بودند، بنابراین از راه مددکاران و استفاده از مشاوره های حضوری، آنلاین، مشاوره های تلفنی، ایمیل و اپ های موجود این خدمات را به دانشجویان عرضه خواهیم داد.
منبع:

1400/01/10
00:36:56
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است