نحوه تخصیص بودجه پردیس دانشكده های فنی تهران

نحوه تخصیص بودجه پردیس دانشكده های فنی تهران به گزارش زارا رئیس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با اعلان اینکه برای اولین بار بودجه پردیس دانشکده های فنی این دانشگاه دانشکده محور می شود، اظهار داشت: باید تلاش نماییم از راه رایزنی با سازمان برنامه و نهادهای بیرون، بودجه رسمی و درآمد اختصاصی پردیس را افزایش دهیم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر ناصر سلطانی ضمن بیان این مطلب با اشاره به اینکه پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران به سمت تدوین بودجه جامع پردیس با گرایش دانشکده محور برمبنای نظام بودجه ریزی متعارف دانشگاهی رفته است، اظهار داشت: همه تلاش ما این است که با ستاندن دیدگاه های رؤسای دانشکده ها و واحدها، کلیات و جزئیات بودجه بطور کامل و شفاف ارائه شود و بعد از بررسی همه جوانب، برمبنای استحقاق آموزشی، پژوهشی و اجرائی تخصیص بودجه به واحدها صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه شفاف سازی اصل اول بودجه ریزی جدید در پردیس ها خواهد بود، اشاره کرد: موانعی که گاهی در سطح دانشگاه و گاهی در سطح دولت برای تحقق بودجه پیشنهادی وجود دارد، مهم می باشد. اما این امر مانع کار و فعالیت در امتداد تحقق اهداف پردیس نمی تواند باشد.
سلطانی اشاره کرد: با وجود کسر مبالغی از اعتبارات دانشکده های فنی در دانشگاه و همین طور عدم تحقق صددرصدی بودجه از طرف دولت، پردیس دانشکده های فنی در سالهای اخیر توانسته است برنامه ریزی مناسبی برای بودجه های دراختیار خود انجام دهد و امیدواریم این روند با تفکیک و شفاف سازی بودجه واحدها، تقویت هم شود.
رئیس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران اظهار داشت: ما نباید بسیاری از موارد مانند کسر بودجه در دانشگاه را مانع فعالیت بدانیم، بلکه باید بیشتر به فکر این باشیم که بوسیله رایزنی با سازمان برنامه و نهادهای بیرون، هم بودجه رسمی و هم درآمد اختصاصی پردیس را افزایش دهیم تا اختیار عمل بیشتری داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سلطانی اظهار نمود: بودجه ۱۴۰۰ طبق گزارش های ارائه شده از فعالیت ها تهیه خواهد شد و اگر لازم باشد در جلسات فوق العاده شورا، بودجه سال ۱۴۰۰ به بحث گذاشته خواهد شد تا استاندارد مناسبی برای این کار بنیان گذاشته شود.
منبع:

1400/01/07
14:41:59
0.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است