از ۱۹ فروردین؛

مالكان مكلف به ثبت مالكیت در سامانه املاك و اسكان هستند

مالكان مكلف به ثبت مالكیت در سامانه املاك و اسكان هستند معاون وزیر راه با اعلان اینکه مالکان از 19 فروردین، مکلف به ثبت مالکیت در سامانه املاک و اسکان هستند، اظهار داشت: هر خانواری می تواند یک محل سکونت اصلی و یک محل سکونت فرعی در شهر دیگری داشته باشد.


به گزارش زارا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با تاکید بر اینکه مالکان از ۱۹ فروردین مکلف به ثبت مالکیت در سامانه املاک و اسکان هستند، اظهار داشت: هر خانواری می تواند یک محل سکونت اصلی و یک محل سکونت فرعی در شهر دیگری داشته باشد و اینها بعنوان خانه خالی تلقی نمی گردد و مازاد بر آن، اگر مشخص شود و بیش از چهارماه خالی بماند، مشمول قانون جدید می شود. وی ادامه داد: الزام ثبت مالکیت توسط مالکان در سامانه املاک و اسکان به استناد ماده ۵۴ الحاقی است که مدتی پیش در مجلس تصویب گردید و قانون جدیدی است که در تکمیل قوانین قبلی تصویب گردیده و بر اساساً آن، همه خانوارها شامل شهری و روستایی مکلف هستند مالکیت خودرا در سامانه ثبت کنند که این مالکیت شامل خانه های استیجاری، ملکی و تجاری و هر نوع مالکیت می شود.
محمودزاده، درباره نقش وزارت راه درباب درج مالکیت، توضیح داد: سامانه املاک و اسکان توسط وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی طراحی و راه اندازی شده و الان سامانه گسترش یافته و برای شناسایی انواع مالکیت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، مالکان باید برای ثبت مالکیت خود به آدرس http: //amlak.mrud.ir مراجعه کنند.
محمودزاده افزود: علاوه بر آن مالکان هر نوع ملکیتی دارند باید در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند و چنانچه در ۲ ماه که قانون مشخص کرده است، مالکیت ها ثبت نشود بعنوان خانه خالی شناخته می شود و مشمول ستاندن مالیات خواهد شد.
گفتنی است، در ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر این قانون) بعنوان «واحد خالی» شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به شرح زیر خواهند شد:
سال دوم- معادل یک دوم مالیات متعلقه
سال سوم- معادل مالیات متعلقه
سال چهارم و به بعد- معادل یک و نیم (۵/۱) برابر مالیات متعلقه
(۱) به سبب بند ۱۲ ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم، مصوب ۳۱/۴/۱۳۹۴، ماده (۵۴ مکرر) به قانون الحاق شد

1400/01/05
00:57:15
0.0 / 5
458
تگهای خبر: مالیات , مد , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است