معاون اول رئیس جمهور اعلام كرد؛

نظارت بر بازار در روزهای نوروز بی وقفه صورت گیرد

نظارت بر بازار در روزهای نوروز بی وقفه صورت گیرد معاون اول رئیس جمهور از مسئولین ذیربط خواست در روزهای تعطیلات نوروزی روند نظارت و بازرسی را با جدیت ادامه دهند تا اقلام و کالاهای مورد نیاز با قیمت مناسب در دسترس مردم قرار گیرد.به گزارش زارا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالاهای اساسی با تکیه بر استمرار نظارت و بازرسی ها بر بازار در روزهای نوروز، از رشد تولید در بخش صنعت و کشاورزی در یک سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: تولیدکنندگان کشور در سال ۹۹ کارهای بزرگی انجام دادند و تحریم ها را به فرصت تبدیل کردند.
وی با اشاره به اینکه انتظار نظام از وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی توزیع برخی اقلام و کالاهای اساسی است، اظهار داشت: در روزهای پیش رو، عده ای به دنبال زیر سوال بردن خدمات دولت هستند و تلاش می کنند با ایجاد اختلال و تشنج در بازار، خدمات چندین ساله دولت را تحت الشعاع قرار دهند.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تولید و توزیع مرغ و هم پیشگیری از تخلفات، نسبت به ساماندهی بازار مرغ طی روزهای آینده ابراز امیدواری کرد و اضافه کرد: سال ۹۹ سالی سخت برای مردم ایران بود و فشارهای تحریمی آمریکا از آغاز سال ۹۷ روز به روز بر اصلی ترین منبع درآمدی کشور بیشتر شد و آمریکا کوشش کرد با تمام از واردات برخی کالاها به کشور جلوگیری کند.
واردات ۱۰ میلیارد دلار دارو و کالای اساسی به کشور
جهانگیری در ادامه صبر، بردباری و مقاومت مردم را در تحمل مشکلات و دشواری های ناشی از تحریم ها، بی نظیر توصیف کرد و ضمن تشکر از مردم ایران، که موجبات یأس و ناامیدی دشمنان را فراهم کردند و سیاست فشار حداکثری آمریکا را به شکست کشاندند، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال ۹۹ برآوردهای بانک مرکزی این بود که امکان تأمین هشت میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و دارو امکان پذیر نیست اما با همت مدیران بانک مرکزی به میزان ۱۰ میلیارد دلار کالاهای اساسی و دارو به کشور وارد شد.
ضرورت همراهی بخش تولید با تصمیمات دولت
وی با یادآوری اینکه تولید برخی کالاهای اساسی نظیر مرغ و روغن وابستگی زیادی به واردات دارد، تصریح کرد: با توانمندی که در مدیران وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صمت وجود دارد انتظار می رود مشکل تأمین مرغ و روغن در مدت زمان کوتاهی حل شود و وضعیت بازار این دو کالا به تعادل برسد.
جهانگیری با قدردانی از تولیدکنندگان مرغ و روغن از آنان خواست همراهی و همکاری لازم را با سیاست ها و تصمیمات دولت انجام دهند تا شاهد افزایش رضایتمندی در بین مردم باشیم.
تبدیل تهدید به فرصت در بخش تولید
وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان کشور در سال ۹۹ کارهای بزرگی انجام دادند، اضافه کرد: گزارش ها نشان داده است رشد تولید در بخش صنعت و کشاورزی امسال قابل توجه بوده و این یعنی تولیدکنندگان کشور تحریم ها را به فرصت تبدیل کردند.
استمرار نظارت و بازرسی در روزهای نوروز
معاون اول رئیس جمهور همینطور از اقدامات صورت گرفته برای تأمین و توزیع مناسبت میوه در روزهای پایانی سال قدردانی کرد و با تاکید بر اینکه باید پای حقوق مردم قاطعانه ایستاد، از مسئولین ذیربط خواست در روزهای تعطیلات نوروزی روند نظارت و بازرسی را با جدیت ادامه دهند تا اقلام و کالاهای مورد نیاز با قیمت مناسب در دسترس مردم قرار گیرد.
جهانگیری در ادامه این جلسه با قدردانی از کادر پزشکی و درمان کشور و هم تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد: سال قبل در همین ایام تأمین ماسک یکی از دغدغه های مهم کشور بود اما به فضل الهی و با همت بخش تولید، امروز صادرکننده محصولات و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا هستیم؛ در مورد تأمین واکسن کرونا رویکرد اصلی دولت این است که ضمن کوشش برای تولید واکسن داخلی، از منابع معتبر خارجی هم واکسن مورد نیاز کشور را که از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأیید شود، خریداری کند.
وی عنوان کرد: به نظر می آید سال ۱۴۰۰ سال گشایش و حل مشکلات خواهد بود و امیدوارم مشکلات و فشارها در سال ۱۴۰۰ از دوش مردم برداشته شود.
تعدیل قیمت ها در بازار میوه
در این جلسه قائم مقام وزیر صمت گزارشی در مورد توزیع میوه در کشور عرضه کرد و از تأثیر مثبت توزیع گسترده میوه در میادین میوه و تره در ایجاد تعادل در قیمت ها اطلاع داد.
همچنین دبیر کارگروه تنظیم بازار هم با تکیه بر روند کاهشی قیمت میوه در اغلب استان های کشور، کیفیت میوه های توزیع شده را مطلوب توصیف کرد و از تزریق محصولات دیگری نظیر برنج، پوشاک و آجیل و خشکبار از ذخایر موجود به بازار و تعدیل قیمت این کالاها اطلاع داد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران هم در این نشست گزارشی از میزان ذخایر گندم و روغن عرضه کرد و اظهار داشت: کارخانجات تولید روغن به صورت سه شیفت فعال می باشند و هیچ گونه مشکل و نگرانی در جریان تأمین روغن وجود ندارد.
در ادامه این جلسه مبحث قیمت مرغ و روغن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم برای پیشگیری از تخلفات و تأمین این دو کالا با قیمت مناسب اتخاذ شد.
برخورد جدی با مرغداران متخلف
در این نشست همینطور ضمن تاکید بر اینکه فعلاً هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت ها وجود ندارد، گزارشی از برنامه واردات مرغ منجمد طی روزهای آینده عرضه و مقرر شد با مرغدارانی که به امید افزایش قیمت و انتظارات تورمی از ارسال مرغ به کشتارگاه خودداری می کنند، برخورد شود.


منبع:

1400/01/02
22:00:14
0.0 / 5
516
تگهای خبر: آموزش , بازار , بانك , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است