رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت تشریح كرد

وضعیت ورزش های همگانی دانشجویان در دوران كرونا

وضعیت ورزش های همگانی دانشجویان در دوران كرونا رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به مشارکت و استقبال خوب دانشجویان در اولین المپیاد مجازی ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار داشت: انتشار کرونا ویروس فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای ورزشی در بین دانشجویان علوم پزشکی شد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر محمد کوشکی ضمن بیان مطلب، گزارشی از وزرش های همگانی دانشجویان عرضه داد، اضافه کرد: با عنایت به این که همه ساله در اسفندماه، المپیاد ورزش های همگانی به صورت حضوری در خزرآباد ساری برگزار می شد و دانشجویان استقبال بسیار خوبی از این مسابقات داشتند، با شروع پاندمی کرونا و تعطیلی بخش آموزش و مسابقات ورزشی، شکل برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی تغییر نمود و به صورت مجازی تبدیل شد. برگزاری مسابقات به صورت مجازی و غیرحضوری، رویکرد نوینی است در ورزش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در همه جا و هر زمان از وقت شان برای تمرین و شرکت در مسابقات استفاده کنند. با عنایت به این که امکان فارغ التحصیلی دانشجویان در دوران کرونا، عملا آنها را از امتیاز شرکت در مسابقات و المپیادهای ورزشی محروم می کرد، این المپیاد می تواند راهگشای این دانشجویان و عدم وقفه ورزشی برای سایر دانشجویان باشد.
قائم مقام فنی و اجرایی ستاد برگزاری نخستین المپیاد مجازی ورزش های همگانی وزارت بهداشت اظهار نمود: نخستین المپیاد ورزش های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در ۶ رشته ورزشی (دارت، طناب زنی، روپایی، آمادگی جسمانی، هدف زنی والیبال، و دوچرخه سواری برگزار می گردد که خوشبختانه رشته دارت در هفته گذشته برگزار شد و پس از داوری و بررسی های لازم، نفرات نخست در بخش دختران و پسران مشخص شد.
وی تصریح کرد: طراحی رشته های ورزشی این دوره از مسابقات نسبت به مسابقاتی که تابحال برگزار شده، از خصوصیت های خاصی برخوردار می باشد و سطح مهارتی اجرای آن بالاتر است.
رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اینکه این المپیاد به دو شکل انفرادی و تیمی برگزار می شود، اضافه کرد: این المپیاد مجازی در پنج رشته ورزشی به صورت انفرادی و در ۴ رشته ورزشی به صورت تیمی مورد ارزیابی و محاسبه قرار خواهد گرفت.
رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اینکه داوری مسابقات رشته دارت در دو بخش دختران و پسران انجام شد و نفرات برتر اعلام شد، تصریح کرد: مسابقات ۵ رشته ورزشی دوچرخه سواری، هدف زنی والیبال، طناب زنی، روپایی و آمادگی جسمانی در دو بخش دختران و پسران، فروردین ماه برگزار می شود.
کوشکی در مورد رشته های ورزشی این المپیاد اظهار داشت: در مورد رشته های ورزشی هدف زنی والیبال، طناب زنی و آمادگی جسمانی باید اشاره نمود که فیلمهای ارسال شده دانشجویان شرکت کننده در المپیاد به دو شکل انفرادی و تیمی مورد داوری قرار خواهد گرفت. در بخش انفرادی به نفرات برتر اول تا سوم و در بخش تیمی به تیم های برتر اول تا سوم، حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.
وی اضافه کرد: همینطور رشته ورزشی دارت فقط به صورت تیمی برگزار شد و این مسابقات به صورت آنلاین مورد داوری قرار گرفت و تیم های برتر اول تا سوم حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.
رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت تصریح کرد: رشته های ورزشی دوچرخه سواری و روپایی فقط به صورت انفرادی برگزار می شود و به نفرات برتر اول تا سوم حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد. ضمن آنکه رتبه بندی المپیاد در بخش دختران و پسران به تفکیک بر مبنای امتیازبندی نتایج اول تا ششم مقام آوران در هر رشته محاسبه می گردد و در انتها حکم و کاپ تیم برتر به دانشگاه های حائز مقام اهدا می شود.
کوشکی خاطرنشان کرد: رتبه بندی نهایی المپیاد بر مبنای مجموع امتیاز بندی کلی دو بخش دختران و پسران صورت خواهد گرفت و به سه مقام برتر کاپ و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد. همینطور تعداد دانشجویان شرکت کننده هر دانشگاه حداکثر ۲۲ نفر (۱۱نفر در بخش دختران و۱۱ نفر در بخش پسران) است.
به گزارش مفدا، وی ضمن اشاره به اینکه مراسم رونمایی از پوستر اولین المپیاد مجازی ورزش های همگانی وزارت بهداشت چند روز گذشته با حضور مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی و همینطور دکتر افسانه صادقی معاون ایشان در دفتر اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: در این پوستر تلاش کردیم تمامی المان ها و نشانه های رشته های ورزشی حاضر در المپیاد را با طرح و رنگ بندی خاص، معرفی نماییم.1399/12/28
18:38:24
0.0 / 5
415
تگهای خبر: آموزش , ارز , برتر , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است