وزیر علوم:

بی مهری ها طبیعت را هم آشفته كرده است

بی مهری ها طبیعت را هم آشفته كرده است به گزارش زارا وزیر علوم با اعلان اینکه ما پیام را از طبیعت می گیریم، اظهار داشت: همه باید تلاش نماییم تا محبت را در عالم بگسترانیم چونکه این روزها بی مهری ها طبیعت را هم آشفته کرده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در مراسم دیپلماتیک نوروز ۱۴۰۰ با اعلان اینکه ما بهانه های زیادی برای در کنار هم زیستن داریم، گفت: شاعران ما همه برای تغییر و تحول عالم، مبنا را بر تغییر و تحول طبیعت گذاشته اند. اینکه انسان ها از این پیام شاد می شوند و شادی ها را با هم به اشتراک می گذارند، یک برداشت خوب است.
وی ادامه داد: وقتی این هدیه را با هم به اشتراک می گذاریم لذت زیستن چند برابر می شود. پس باید امیدوارم نو شدن روزها به نو شدن ذهن انسان ها و همراه شدن آنها هم تأثیر بگذارد و شاهد باشیم که فرزندان ما و نسل های آینده در نشست های دوستانه، نو شدن ها را به هم تبریک بگویند.
در ادامه این مراسم مدعوین از نمایشگاه تمبرهای کشورهای نوروزی بازدید کردند و سپس از تمبر نوروز با حضور حاضران رونمایی گردید.
برگزاری سفره های کشورهای نوروزی (افغانستان، ترکمنستان، هند، ارمنستان، پاکستان و آذربایجان) و بازنمایی آیین های کشورها و اقوام نوروزی، اجرای خوان های نوروزی (هفت سین، بلوچ، کرد، ترکمن، آذری، خراسان و قشقایی)، اجرای آیین هایی همچون تکم چی، اسب چوبی، نوروزخوانی، حاجی فیروز، کرد، بلوچ و ترکمن، پرده خوانی نوروز، اجرای موسیقی عاشیقی توسط استاد شهبازی از دیگر بخش های این مراسم بود.
در این مراسم همین طور نشان عالی نوروز کمیسیون ملی یونسکو در ایران به دکتر سید احمد محیط طباطبایی رئیس ایکوم و رئیس کمیسیون حافظه جهانی اهدا شد.
همین طور دیپلم افتخار کمیسیون ملی یونسکو درایران به شاه منصور شاه میرزا کارشناس فرهنگی تاجیکستان در موسسه فرهنگی اکو اهدا شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، برنامه ویدئومپینگ نوروز توسط کمیسیون ملی یونسکو در ایران به کارگردانی امیررضا سالاری، روی عمارت قزاقخانه، واقع در میدان مشق برگزار و نمادهای فرهنگی ۱۲ کشور عضو کنوانسیون جهانی نوروز، ثبت شده در سازمان یونسکو، به معرض نمایش گذاشته شد.
منبع:

1399/12/26
20:16:25
0.0 / 5
654
تگهای خبر: سفر , مد , نمایشگاه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است