برای اولین بار در ایران انجام شد؛

تولید روغن هسته انگور تحولی بزرگ در سبد تغذیه ای مردم

تولید روغن هسته انگور تحولی بزرگ در سبد تغذیه ای مردم قبل از این مبالغ سنگینی برای واردات روغن های گیاهی به خصوص روغن هسته انگور هزینه می شد اما حالا با تولید این محصول در ایران، ضمن ایجاد تحول در سبد تغذیه ای مردم، از خروج ارز جلوگیری می شود.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، مصرف روغن جز لاینفک سبد غذایی مردم است. بدن انسان نیاز به چربی دارد اما چربی مفید و به اصطلاح چربی خوب. متأسفانه روغن هایی که امروزه مصرف می نماییم نه فقط این نیاز را تامین نکرده بلکه چربی های منفی و مضر را به بدن می رساند.
متأسفانه روغن های پالم و سویا که مدت هاست بر سر عوارض آن بحث است. عامل اصلی این بی انضباطی در روغن هاست و این روزها و مخصوصاً در این دهه اخیر که بحث سکته در جوانان بطور ناگهانی حتی در سنین پایین به گوشمان می رسد و به بحثی عادی تبدیل گشته. اما باید بدانید استفاده ازپالم عامل قدرتمندی در بروز این بیماری هاست.

مهندس بصیر رضایی مدیرعامل شرکت آریا تجارت بصیر در این خصوص اظهار داشت: در آلمان دوره روغن های خوراکی به روش بدون حرارت (Cold Press) را گذرانده ام و تحقیقاتی که کردم اساساً درخت پالم دارای مکانیسم ضد حرارتی است و به حرارت بسیار حساس است. وقتی ما روغن های مرسوم را جهت سرخ کردن و مصارف مختلف به کار می بریم. بر اثر حرارت مولکول های آن سریعاً تغییر شکل داده و فعل و انفعالات شیمیایی منفی سریعاً سبب بروز همان چربی های منفی در رگ ها می شود و سکته را پدید می آورد.
وی افزود: به ضرس قاطع عرض می کنم روغن هسته انگوری که برای نخستین بار در کشور به روش بدون حرارت در مجموعه ما تولید می شود باتوجه به تیم مهندسی و فرمولاسیون خاصی که در نظر گرفته ایم و کوتاه تر شدن فاصله تولید و تبدیل و مصرف از مرغوبیت و کیفیت فوق العاده ای برخوردارست که نه فقط عوارض مذکور را نخواهد داشت بلکه صد درصد خواص فوق العاده و طبی را به ارمغان می آورد. روغن هسته انگور به سبب آنتی اکسیدان بالا و ممتاز موجود شامل خاصیت ضدرسوب و عدم نفوذ چربی به رگ ها است. و به خاطر وجود پلی فنول ها و الیگومرهای پروسیانیدین و دیگر آنزیم ها و ترکیبات که در بحث نمی گنجد تأثیرات شگرفی حتی درمان بیماریهای پوستی، سرطان پروستات و کاهش فشار خون و … است.

مدیرعامل شرکت آریا تجارت بصیر با اعلان اینکه تلاش ما ورود این روغن مفید به سفره ها و سبد غذایی مردم عزیز ایران با حداقل قیمت می باشد، گفت: مطمئنم محصولی ممتاز و شایسته مردم کشور تولید خواهیم کرد. کشوری که دنبال خودکفایی و افزایش تولید ملی است، باید امنیت غذایی و حداقل کیفیت را به ارمغان بیاورد. من معتقدم ایران عزیز ما باتوجه به تحریم ها ناعادلانه توان متکی بودن و پیشتازی و تامین نیازهای کشورمان را باتوجه به پتانسیل و منابع غنی و شرایط جغرافیایی که می بینیم دارد. البته به شرط اصلاح نگاه ها و اندیشه های مدیریتی و صد البته استفاده از اهل فن مربوطه در هر زمینه.
وی در آخر اظهار داشت: به حمایت ها و امکانات و تسهیلات سازمانهای ذیربط نیازمندیم و هدف و آرمان ما ایجاد تغییر و تحول و سبکی ممتاز در سلامت و سبد غذایی مردم سرزمین عزیزمان هستیم.

1399/12/20
18:11:35
0.0 / 5
600
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , تولید , زمینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است