اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه های دانشجویی ویژه متأهلین

اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه های دانشجویی ویژه متأهلین زارا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه متأهلین در بودجه 1400 آگاهی داد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان این مطلب درباره اقدامات وزارت علوم برای ساخت خوابگاه دانشجویی ویژه متأهلان، اظهار داشت: توجه به ساخت خوابگاه های متأهلین یکی از برنامه های وزارت علوم است که در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد.
وی ادامه داد: در این رابطه از صندوق رفاه دانشگاه ها پیگیری هایی صورت گرفته تا بوسیله منابع بانکی، دانشگاه ها بتوانند وام ستاندن کنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: همین طور قرار شد با بازگشت لایحه بودجه به مجلس بتوانیم برای این مهم منابعی را در بودجه 1400 تعریف نماییم تا به نتیجه برسد.
عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد در قانون برنامه ششم و قانون بودجه سال جاری نیز پیش بینی شده که دانشگاه ها بتوانند برای ساخت خوابگاه وام دریافت نمایند و هم اکنون نیز برخی از دانشگاه ها با ستاندن وام از صندوق رفاه از همین محل مبادرت به ساخت خوابگاه های دانشجویی کردند. همین طور از این محل برای ساخت خوابگاه های دانشجویی مجردی نیز اعتبار در نظر گرفته شده است که آمار این خوابگاه ها به کمیسیون آموزش ارائه شد.
غلامی تاکید کرد: البته مشکلات استفاده از وام های ساخت خوابگاه به نمایندگان عضو کمیسیون آموزش توضیح داده شد که امیدواریم در بودجه سال آینده این مشکلات به حداقل برسد و موضوع خوابگاه های دانشجویی به شکل ویژه تری دیده شود تا یک جریان مستمر برای ساخت خوابگاه ها در نظر گرفته شود چونکه این مساله مورد علاقه دانشگاه ها نیز است.
وی درباره لایحه بودجه بازگشتی از جانب دولت به مجلس اظهار داشت: دولت در ارتباط با تغییرات صورت گرفته در حوزه آموزش عالی اقدامات خاصی صورت نداده است.
به گزارش خانه ملت، وزارت علوم در قانون تسهیل ازدواج جوانان مکلف به ساخت و تامین خوابگاه برای متأهلین و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان متأهل شده است که وزیر علوم در این رابطه در کمیسیون آموزش مجلس توضیحاتی را ارائه کرد.
منبع:

1399/12/01
23:47:56
0.0 / 5
824
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است