رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی عنوان كرد:

خوداتكایی، احساس عزت و استغنای ملی بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی

خوداتكایی، احساس عزت و استغنای ملی بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی به گزارش زارا رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه فجر، اظهار داشت: کسب توفیقات روز افزون در حوزه سلامت و آموزش عالی در سایه خوداتکایی و استغنای ملی جامعه فرهیخته پزشکی و دانشگاهی، بعنوان یکی از شاه بیت های انقلاب اسلامی، محقق شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه اظهار داشت: تبلور دستاوردهای سترگ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دیپلماتیک در سایه پرچم پرافتخار انقلاب اسلامی شکل گرفته است، اما شاید مهم ترین و برجسته ترین بخش این پیشرفت های بزرگ و وزین، توفیقات حوزه سلامت، آموزش عالی و توسعه دانشگاهی به حساب می آید.
وی افزود: آمارهای امروز بگونه ای افتخار آمیز است که حتی امکان تطبیق و مقایسه با آمارهای پیش از انقلاب هم وجود ندارد، چونکه رشد کمی و کیفی، پس از انقلاب به شدت شتابان بوده است؛ بعنوان مثال در سال های اخیر، تعداد بیمارانی که برای پیگیری روند درمان از کشور خارج شدند، از انگشتان دست تجاوز نمی کند.
به قول وی، همت بلند جامعه فرهیخته پزشکی و دانشگاهی که به خصلت خوداتکایی و استغنای ملی و عزت نفس متصل است، مهم ترین دلیل کسب این توفیقات عنوان می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: امروز افتخار داریم بر لبه دانش در مدار رقابت جهانی حرکت نماییم. علیرغم اعمال تحریم های سخت و ظالمانه برای کشور، اما کماکان با صلابت و استوار در این راه پرفراز و نشیب در حال حرکت هستیم، چونکه خوداتکایی و خودباوری بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی است.
به قول رئیس دانشگاه، وجود شرکتهای دانش بنیان، حرکت های پژوهشی مبتنی بر طراوت و تازگی در عرصه های علمی و دانشگاهی، پیشرفت در مراکز تحقیقاتی، توسعه برنامه های آموزشی، افزایش کمی و کیفی دانش آموختگان و پیشرفت های مهم در حوزه های مختلف از خصوصیت های ممتازی است که در سالهای اخیر در سایه خودباوری، بعنوان یکی از شاه بیت های انقلاب اسلامی، محقق شده است.
دکتر زالی، اظهار نمود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از جانب مقام معظم رهبری ابلاغ گردید، نقشه راه روشن و مهمی است که به خصوص در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد.
او در آخر، اظهار داشت: در آستانه دهه فجر، مهم ترین مساله مورد توجه در هیئت رییسه دانشگاه، بازبینی، احصا، برنامه ریزی، توسعه و ترویج اصول مترقی مندرج در این نقشه راه است که در این مورد دانشگاه ها و مراکز علمی، تحقیقاتی و آموزشی جایگاهی ممتاز و برجسته دارند.




منبع:

1399/11/13
23:30:11
0.0 / 5
509
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است