رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد

۸۳ خوابگاه دانشجویی جدید آماده افتتاح است

۸۳ خوابگاه دانشجویی جدید آماده افتتاح است به گزارش زارا رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینکه ۸۳ خوابگاه از ۱۰۶ خوابگاه در طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی آماده افتتاح است، اظهار داشت: تعداد ۲۳ خوابگاه در حال تکمیل است که تا اواسط اسفند ماه سالجاری به بهره برداری می رسد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر ناصر مطیعی در مراسم افتتاح طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی و تقدیر از خیرین آموزش عالی که امروز به صورت مجازی در حال برگزاری است اظهار داشت: هدف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اجرای طرح مذکور پشتیبانی از دانشجویان مستعد و کم بضاعت و همینطور کمک به رشد استعدادها و وضعیت تحصیلی و معیشتی دانشجویان است. در همین راستا تعمیر خوابگاه ها و آشپزخانه های دانشجویی در کنار مأموریت های اصلی صندوق شروع شد و خوابگاه ها به امکانات ورزشی و اتاق های تندرستی تجهیز شدند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منابع درآمدی این صندوق اشاره نمود و اضافه کرد: منابع صندوق رفاه دانشجویان برای انجام مأموریت های صندوق شامل کمک دولت، بهره مندی از تسهیلات سیستم بانکی، درآمدهای اختصاصی صندوق رفاه، وجوه حاصل از بازگشت وام های دانشجویی، درآمد حاصل از سرمایه گذاری و بازگشت اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی و کمک و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی است.
مطیعی افزود: در سالهای ۹۸ و ۹۹ ما با شرایط اقصادی خاصی مواجه بودیم، دولت با محدودیت های مالی جدی مواجه بود، قیمت ها افزایش یافته و هزینه خدمات رفاهی دانشجویان افزایش یافته بود. ازاین رو منابع صندوق پاسخگوی نیاز دانشجویان نبود برای همین صندوق از خیرین کمک خواست و در نخستین گام از خیرین تقاضای بازسازی و تجهیز خوابگاه ها صورت گرفت.
وی تصریح کرد: طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی در مهرماه ۹۸ پیشنهاد و زمستان همان سال تصویب گردید همینطور در شهریورماه ۹۹ توسط هیأت امنای صندوق این طرح تصویب گردید و فعالیت راه اندازی این طرح از اردیبهشت ماه کلید خورد. همینطور جهت ساماندهی کمک خیرین آموزش عالی، سامانه حامیان رفاه دانشجویی افتتاح شد در این طرح ۱۰۶ خوابگاه پیشبینی شد که مساحت آن ۲۵۶ هزار متر مربع است و الان ۸۳ مورد آن آماده افتتاح است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: تعداد ۲۳ خوابگاه در حال تکمیل است که تا اواسط اسفند ماه سالجاری به بهره برداری می رسد و اگر نیم سال بعد شرایط کرونایی مطلوب شود و دانشجویان بتوانند به دانشگاه بازگردند می توانند از دستاوردهای این طرح استفاده کنند.
مطیعی در انتها با اشاره به اینکه ظرفیت اسکان در خوابگاه های طرح جدید ۲۵ هزار و ۷۸۳ نفر است، اظهار داشت: حالا ۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر ظرفیت آماده بهره برداری است، همینطور میزان مشارکت دانشگاه ها در این طرح ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و میزان مشارکت خیرین هم به همین میزان بوده است و سهم صندوق ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که تا کنون خیرین ۱۷ میلیارد تومان منابع را تأمین کرده اند.
منبع:

1399/11/07
23:34:39
0.0 / 5
538
تگهای خبر: آموزش , بانك , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است