رییس سازمان امور دانشجویان خبر داد

عدم حضور فیزیكی یك چهارم دانشجویان كارشناسی در دانشگاه ها

عدم حضور فیزیكی یك چهارم دانشجویان كارشناسی در دانشگاه ها به گزارش زارا رئیس سازمان امور دانشجویان با تکیه بر اینکه یک چهارم دانشجویان دوره کارشناسی در دانشگاه ها حضور فیزیکی نیافتند، اظهار داشت: ترم تحصیلی آینده دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از دو یا سه هفته دیگر شروع می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی در اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ که امروز در دانشگاه شریف برگزار شد با تکیه بر اینکه تحرک قابل قبولی در حوزه مشاوره در رابطه با کرونا در دانشگاه ها شروع شده است، اظهار داشت: نگرانی و اضطراب از عوامل اصلی مهم اثرات کرونا در جامعه دانشجویی شناخته می شود و باید کار بیشتری در این حوزه صورت می گرفت. در واقع نگرانی ناشی از بیماری کرونا غیر از اثرات فیزیکی، فعالیتهای عادی را مختل می کند و دانشجو راحت به درس و پژوهش نمی پردازد.
او همینطور تصریح کرد: در آغاز شیوع کرونا بیشتر با اثرات روانی این بیماری میان دانشجویان مواجه بودیم، ولی هم اکنون شرایط بین دانشجویان بهتر شده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: از بلای کرونا یک سال قبل و سرمایه خوبی در حوزه آموزش مجازی بوجود آمده است. در اسفند ماه سال قبل نگران گسترش آموزش مجازی در استان های کوچک بودیم که پس از تعطیلات سال نو این روند بهتر شد، اما در سال تحصیلی جاری آموزش مجازی با مشکلات کمتری مواجه می باشد.
دکتر صدیقی اضافه کرد: نگرانی هایی همچون حضور نیافتن دانشجویان در دانشگاه وجود دارد بر این اساس یک چهارم دانشجویان کارشناسی در دانشگاه به صورت فیزیکی حضور نیافتند. این در شرایطی است که زندگی اجتماعی دانشجویی یک رکن اساسی است و نمی خواهیم یک دانش آموز دبیرستانی در دانشگاه هم دبیرستانی بماند.
رئیس سازمان امور دانشجویان به زمان شروع ترم تحصیلی آینده دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: آموزش دانشجویان در ترم آینده که دو تا سه هفته آینده شروع می شود، شرایط کلاس های مجازی تغییر زیادی در مقایسه با نیم سالجاری ندارد. همینطور در کوشش برای فعال کردن کلاس های حضوری عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی هستیم. ظرفیت خوابگاه ها افزایش می یابد و به دنبال جبران عقب ماندگی ها در دروس عملی هستیم.
منبع:

1399/11/01
18:31:08
0.0 / 5
776
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , مد , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است