دانشجویان، عامل افزایش شیوع كووید-۱۹ در خانواده های انگلیسی

دانشجویان، عامل افزایش شیوع كووید-۱۹ در خانواده های انگلیسی به گزارش زارا مدلهای آماری جدید نشان داده است که هر دانشجوی آلوده به کروناویروس که برای تعطیلات کریسمس به خانه بازگشته، می تواند به صورت میانگین کمتر از یک نفر از اعضای خانه را به ویروس آلوده کرده باشد.


به گزارش زارا به نقل از یورک الرت، بر مبنای الگوی جدیدی که ریاضی دانان دانشگاه "کاردیف"(Cardiff) طراحی و منتشر نمودند، میزان انتشار ویروس توسط دانشجویان مبتلا به کووید-۱۹ به اعضای خانواده مورد بررسی قرار گرفت.
پروفسور "پائول هارپر"(Paul Harper) و همکارانش معادله ای را برای پیشبینی احتمال انتقال ثانویه ویروس به اعضای خانواده تعریف کردند.
این مدل پیشبینی می کند که هر دانشجوی آلوده به کرونا که طی تعطیلات کریسمس اجازه بازگشت به خانه را داشته، به صورت میانگین توانسته ۰.۹۴ درصد عفونت ثانویه ایجاد نماید.
با احتمال اینکه بیشتر از یک میلیون دانشجوی انگلیسی برای تعطیلات به خانه های خود بازگشتند (درحالی که خیلی از آنها هیچ علامتی از بیماری نداشته اند)، ۹ هزار و ۴۰۰ نفر در سرتاسر این کشور مبتلا به بیماری شده اند.
البته این مطالعه فقط انتقال بیماری به افراد خانه را بررسی نموده و جامعه بزرگتر را مورد بررسی قرار نداده است. بعنوان مثال اگر دانشجویی با استفاده از وسیله حمل و نقل عمومی به شهر محل زندگی خود رفته باشد، آمار انتشار ویروس بیشتر از این تعداد است.1399/10/30
22:41:55
0.0 / 5
655
تگهای خبر: دانشگاه , مد , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است